загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вкладники не будуть декларувати доходи від депозитів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Клієнти банків не будуть декларувати доходи у вигляді процентів від депозитів, а функції податкового агента виконуватимуть комерційні банки.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України (НАБУ), такої консолідованої позиції вдалось досягти у четвер представникам банківської спільноти, Мінфіну та Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики стосовно законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» (реєстр. №4101а).

Також є домовленість скасувати законодавчу норму про оподаткування з 1 липня 2014 року доходів від депозитів фізосіб за прогресивною ставкою. Нагадаємо, що вона передбачена у прийнятому в березні цього року Законі України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (№ 1166-VII).

Натомість, узгоджений варіант законопроекту передбачає введення оподаткування процентних доходів фізичних осіб отриманих від розміщених на банківських рахунках коштів за фіксованою ставкою 15%. При цьому, з метою спрощення сплати та адміністрування цього податку, банки будуть виконувати функцію податкового агента і утримувати податок при нарахуванні процентів.

У своїй звітності, для збереження банківської таємниці, кредитно-фінансові установи відображатимуть дохід та утриманий з нього податок загальною сумою без розподілення в розрізі кожної фізичної особи. Тобто, інформацію щодо окремого депозиту, сум виплачених процентів, а також відомостей про клієнта банк не надаватиме.

Узгоджений варіант законопроекту передбачає введення оподаткування процентних доходів фізичних осіб отриманих від розміщених на банківських рахунках коштів за фіксованою ставкою 15%.

Також вдалось домовитись, що законопроектом №4101а не запроваджується урядова ініціатива про новий спеціальний податок у розмірі 18% на витрати банків у вигляді нарахованих процентів за вкладами фізичних осіб. НАБУ заявляло, що цей податок суперечить сутності оподаткування, бо джерелом сплати податку може бути отриманий прибуток, але не витрати, а його введення має значні ризики для банківської системи, для її вкладників та стабільності економіки України.

Планується, що узгоджений текст законопроекту буде внесений на розгляд Верховної Ради 1 липня п.р.

До списку новин