загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Кабміні детально розказали, які кардинальні зміни чекають Україну в найближчі півроку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Задля боротьби з корупцією урядовці обіцяють підвищити зарплати держслужбовцям, провести кардинальні реформи в бізнесі, судовій, правоохоронній та системі надання адмінпослуг.

На вчорашньому засіданні Кабміну урядовці схвалили пакет антикорупційних заходів в Україні.

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, зазначає прес-служба Кабміну.

Зокрема, уряд схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки, до 2017-го. Цей документ подадуть на розгляд Верховної Ради до 1 вересня.

Крім того, Кабмін затвердив десять першочергових кроків боротьби з корупцією на наступні шість місяців.

"Мова йде про десять пріоритетів, які ми плануємо реалізувати протягом наступних півроку. Документ був розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема з експертами Ради Європи та організації GRECO", - наголосив Петренко.

Десять урядових пріоритетів у боротьбі з корупцією в Україні:

1) Формування ефективної антикорупційної політики, прийняття антикорупційної стратегії в парламенті.

2) Функціонування "доброчесної публічної служби". Будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування. Держслужбовцям піднімуть зарплати, аби вони не брали хабарів, а також таким чином хочуть підняти престиж професії. Законопроект передбачатиме як реальні вимоги до держслужбовців, так і пропонуватиме систему мотивації, у тому числі матеріальну. Хочуть скасувати систему надбавок до зарплат, яка нині залежить переважно від лояльності керівника до підлеглого. Законопроект про зміни в системі держслужби подадуть у парламент до 1 серпня. Водночас до 1 вересня підготують великий пакет законів щодо запобігання конфлікту інтересів і можливості контролю за представниками публічної служби з боку громадськості.

3) Посилення відповідальності та покарання за корупційні діяння. Буде прийнятий закон про Антикорупційне бюро, яке здійснюватиме як превенцію, так і розслідування корупційних злочинів, у першу чергу тих, які вчиняють вищі посадові особи держави. У рамках посилення відповідальності за корупцію передбачається "прибрати останні шпарини", які залишилися, коли державні службовці можуть ухилятися від відповідальності через процедуру взяття на поруки.

4) Судова реформа і реформа органів кримінальної юстиції. Прийняття нової редакції закону "Про судоустрій та статус суддів", а також проведення повної переатестації судового корпусу України.

До вересня буде подано нова редакція закону про міліцію, закону про Державне бюро розслідувань, а також очікується, що Верховна Рада завершить прийняття закону "Про прокуратуру", який відповідатиме всім вимогам Венеціанської комісії.

5) Позбавлення можливості користування доходами, що отримані злочинним шляхом. Пропонується прийняти низку законів, які будуть розкривати інформацію про кінцевих вигодонабувачів у всіх юридичних особах приватного права. Мова йде про ті компанії, засновниками яких є офшорні компанії.

Також буде прийнята нова редакція закону про запобігання та протидію легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

Крім того, буде внесено ряд законів щодо протидії відпливу тіньового капіталу з України.

6) Спрощення умов ведення бізнесу і його детінізації. Планують прийняти закон про так званий податковий компроміс, який дасть можливість тим підприємствам, які на 1 січня 2014 року мали певні недоплати до бюджету, провести звірку з податковими органами і легалізувати свої фінансові показники.

Також буде прийнято рішення щодо введення інституту бізнес-омбудсмена – органу, який буде комунікатором між бізнесом і представниками влади в питаннях дерегуляції, спрощення умов бізнесу і незаконних дій влади.

Водночас хочуть спростити регуляторні процедури, що гальмують роботу бізнесу. За останні три місяці близько 60 регуляторних процедур уже було скасовано.

7) Ефективна система надання адміністративних послуг. Майбутній закон передбачатиме передачу повноважень з надання адмінпослуг місцевим органам влади, максимальне спрощення надання цих послуг, переведення надання таких послуг в електронний режим. Переведення центрів надання адміністративних послуг на фактичний госпрозрахунок для того, щоб була легальна мотивація, легальна оплата за послуги, які надаються за такою процедурою: визначені законом строки, встановлена загальна по всій країні ціна, ці послуги надаються за визначеним стандартом.

8) Прозорість політичних фінансів. Планується до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

9) Законність використання бюджетних коштів і приватизаційних процесів. Також уряд поставив завдання започаткувати процес електронних державних закупівель.

10) Забезпечення доступу до інформації. На розгляд парламенту буде запропоновано законопроект про публічність реєстрів.

Нагадаємо, сьогодні на розгляд Верховної Ради Кабмін запропонує два законопроекти – про введення "надзвичайного стану" в паливно-енергетичній галузі та про управління газотранспортною системою України.

До списку новин