загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Виставку „Світ творчості Рабіндраната Таґора: Де душа живе без страху…” презентують у Волинському музеї

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

4 липня 2014 року о 12.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Світ творчості Рабіндраната Таґора: Де душа живе без страху…», з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та року Індії в Україніподій, що є знаковими у цей непростий час для української державності. Поза сумнівом, без Шевченка не було б України, без Таґора не було б сучасної постколоніальної Індії.

«Така виставка з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – це акт діяльної пам’яті та ознайомлення із найкращими скарбами світової культури. Маємо осмислити минуле та сучасне наше буття, і це допоможе нам подолати попереду багато складнощів, - каже Анатолій СИЛЮК, заслужений працівник культури України, директор Волинського краєзнавчого музею, який є співорганізатором заходу. – Молоді люди у нашому суспільстві не знають Тагора та його творчості. І це виклик передусім для студентів - літературознавців та філологів, які мали б глибоко вивчати Таґора. Поширення ідей гуманізму, які сповідував Тагор, обов’язково оздоровило б атмосферу в суспільстві. Саме тому наш Музей долучився до цієї справи».

Рабіндранат Таґор – диво людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет, письменник, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури. Таґор єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після проголошення незалежності двох країн – Індії у 1947 р. та Бангладеш у 1971 р. Саме він уперше назвав відомого індійського діяча Мохандаса Ґанді Махатмою - “великою душею”.

«До малювання Таґор дійшов навпомацки, малюючи різні візерунки на своїх рукописах. Ці перші каліграфії майстра багатьох вражають. Лише після 68 року свого життя він почав більш регулярно малювати, вивчив деяку техніку і став дуже шанованим художником у світі. Його перша виставка відбулася у Луврі, потім роботи експонувалися у музеях США (Нью-Йорк), Японії, Аргентині, Німеччині (Берлін) та інших країнах. Таґор вже був Нобелівським лауреатом з літератури, але зрозумів, що через малюнки він наближається до людей швидше, адже поезії та інші його твори потребують перекладу. До того ж, за роки незалежності в Україні обізнаність про Таґора не збільшилася, навпаки, багато хто взагалі не знає хто він є, - розповідає Мрідула ГОШ, один із ініціаторів Центру Таґора, голова правління Східноєвропейського інституту розвитку. - Тому ми почали цей проект для популяризації творчості Таґора і його ідей гуманізму».

Світ творчості Рабіндраната Таґора - це не просто картини, це і фото, і цитати та афоризми з його робіт. Під час виставки постійно лунає музика Таґора (він був і композитором та залишив багату музичну спадщину під назвою «Рабіндрасанґіт» - 3 тисячі пісень) – у виконанні різних артистів та інструментів. Ця виставка – територія переосмислення призначення людини – її прагнення бачити і жити у таких умовах, «де душа живе без страху…» Цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора. Українська журналістка Богдана Костюк назвала свою статтю про Таґора так: «Планета на ім’я Таґор». Більш влучної назви годі шукати!

У заході візьмуть участь представники державної влади, громадські і культурні діячі, а також представники четвертої влади.

Окрім виставки 4 липня - 15 серпня 2014 року у Луцьку, у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та Року Індії в Україні заплановані та відбулися такі заходи:

-       4 - 30 червня 2014 р. – відбулася виставка у Національному університеті «Львівська політехніка»

-       листопад – грудень 2014 р. – відбудеться виставка у Івано-Франківському художньому музеї.

-       Запланована також низка подій у Харкові, Черкасах та Дніпропетровську.

Шановні журналісти, якщо Вас зацікавила тема виставки, будь ласка, звертайтеся за телефонами та електронними адресами, поданими нижче.

 «Центр Таґора» є проектом Східно-Європейського Інституту Розвитку. Його мета – популяризація ідей гуманізму, створення театральних і танцювальних постановок, вивчення бенгальської мови та санскриту, видання перекладів творів Великого Майстра та досліджень. У рамках діяльності Центру вже випущені диск з піснями Таґора, проведені щорічні концерти, підготовлена перша група початківців з бенгальської мови.

Детальніша інформація про події:

тел. (0332) 247582, тел./факс: +38(044) 2880105

До списку новин