загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Моніторинг Східного партнерства

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Цей внутрішній звіт має на меті надати огляд останніх політичних подій у країнах Східного партнерства: Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.

УКРАЇНА

Путін повторює заклик до політичного компромісу в Україні

23 Червня. Президент Росії Володимир Путін знову закликав до політичного компромісу в Україні. Путін підкреслив, що угода про мир має забезпечити права російськомовного населення на Сході країни і що припинення вогню за наказом українського Президента Петра Порошенка «повинно призвести до діалогу між усіма задіяними сторонами».

Коментарі Путіна надійшли одночасно з повідомленнями про нові бої поблизу російського кордону.

Путін віддав наказ про проведення величезних військових навчань

22 Червня. Надавши часткову підтримку програмі припинення конфлікту в східній Україні українського Президента Петра Порошенка, Президент Росії Володимир Путін віддав наказ про проведення масштабних військових навчань, які мають пройти в центральному військовому окрузі. За словами НАТО, хоча навчання не відбуваються в регіоні, що межує з Україною, цей крок швидше за все, зумовить ріст напруженості. Крім того, американські високопосадовці звинувачують російські війська у поверненні до їхніх позицій неподалік від українського кордону.

Путін закликав обидві сторони скласти зброю

22 Червня. Президент Росії Володимир Путін закликав українські урядові сили і сепаратистів скласти зброю і піти на компроміс. Путін повідомив, що розпорядження про припинення вогню, за наказом Президента України Петра Порошенка, було «важливим кроком на шляху досягнення остаточної угоди і, можливо, є однією з найважливіших передумов для цього». Втім ця заява була зроблена в той час, коли Москва подає суперечливі сигнали, а російські війська отримують наказ проводити несподівані навчання в Центральному військовому окрузі.

Путін сподівається, що перемир'я вирішить проблеми у східній Україні

20 Червня. Президент Росії Володимир Путін висловив надію, що реалізація мирного плану буде спрямована на вирішення проблем, що спровокували проблеми у східній Україні. План Петра Порошенка, що складається з п'ятнадцяти пунктів, передбачає розпорядження про припинення вогню та оголошення амністії, а також дозволить місцевим загонам ополчення скласти зброю і залишити Україну, а також конституційні реформи та децентралізацію і дострокові парламентські вибори. Одностороннє припинення вогню має тривати сім днів і закінчується 27 червня о 10 годині ранку за місцевим часом.

Український Парламент затверджує кандидатури Петра Порошенка

19 Червня. Президент України Петро Порошенко отримав підтримку декількох ключових призначень до своєї команди. Посол України у Німеччині, Павло Клімкін, був затверджений на посаду нового Міністра закордонних справ. Клімкін зіграв важливу роль у переговорах про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Валерія Гонтарєва, інвестиційний банкір, яка працювала у міжнародних фінансових установах протягом двадцяти років, була затверджена на посаду керівника центрального банку, в той час як перший віце-прем'єр-міністр Віталій Ярема став генпрокурором.

Порошенко обговорює план перемир'я з Путіним

18 Червня. Президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін обговорили можливе припинення вогню у східній Україні. Порошенко і Путін також обговорили загибель двох російських журналістів поблизу Луганська. ОБСЄ підтримало заклики МЗС РФ до проведення розслідування цього нападу. «Репортери без кордонів» також додали, що насильство, пов'язане з нападами на журналістів, досягло «безпрецедентного рівня» у східній Україні, і закликали до «повного та неупередженого розслідування» двох смертей.

Розслідування смерті журналістів в Україні

18 Червня. Рада Безпеки ООН ухвалила заяву, в якій вимагає розслідування обставин смерті журналістів в Україні, підкреслюючи свою стурбованість з приводу «випадків затримання і утиски журналістів, які висвітлюють тему кризи в Україні». Президент України Петро Порошенко також доручив провести ретельне розслідування загибелі двох російських журналістів 17 червня, у той час як слідча комісії Росії порушила кримінальну справу за фактом нападу.

Україна проводить розслідування вибуху на газопроводі

17 Червня. Ділянка газопроводу, що транспортує російський газ до Європи, вибухнула в Полтавській області, в Україні. Цей вибух трапився через день після повідомлення «Газпрому» про припинення поставок газу до України, допоки остання не розрахується з величезними боргами. Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков повідомив, що з'ясовуються кілька можливих причин вибуху, включаючи тероризм.

Росія виносить на обговорення нову резолюцію про припинення вогню в ООН

17 Червня. Російський посол ООН Віталій Чуркін заявив у Нью-Йорку, що нова резолюція містить частини двох попередніх рішень, які вона вже поширила та які закликають до надання гуманітарної допомоги, припинення вогню та проведення національного діалогу в Україні. Він також додав, що вона містить у собі кілька питань, що виникли у членів ради, маючи на увазі суверенітет України, її незалежність та територіальну цілісність. Втім Росія у цьому питанні швидше за все зіштовхнеться з опозицією через її анексію Криму та використання проросійських сепаратистів на сході України.

РФ відмовляється від пропозиції ЄС і припиняє поставки газу до України

16 Червня. Російська компанія «Газпром» прийняла рішення про припинення поставок газу в Україну після провалу переговорів у Києві між російським і українським міністрами енергетики та комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером щодо нової ціни на газ для України. Хоча Київ має великі запаси газу, а попит влітку низький, ця ситуація може призвести до свого роду зимової кризи, що зумовила перебої з постачанням енергоносіїв у Європі в 2009 році. Президент України Петро Порошенко звернувся до Президента Франції Франсуа Оланда з проханням закликати ЄС запровадити подальші санкції проти Росії.

Лавров закликає до припинення наступу на сході

15 Червня. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, закликав Державного секретаря США Дж.Керрі скористатися своїм впливом, щоб переконати керівництво України припинити наступ на сході країни. Однак Керрі висловив стурбованість стосовно факту знищення українського транспортного літака проросійськими сепаратистами, у результаті чого загинуло 49 військовослужбовців. Цей напад відбувся через кілька годин після того, як американська адміністрація повідомила про свою готовність підтвердити українські заяви про постачання Росією сепаратистам важкого озброєння та військової техніки.

Образи Міністра закордонних справ України в бік Путіна

15 Червня. Міністр закордонних справ України Андрій Дещиця втягнув себе у дипломатичний скандал, висловивши лайливі репліки щодо російського президента Володимира Путіна. Інцидент відбувся, коли після знищення транспортного літака на сході країни, в результаті чого загинуло 49 військовослужбовців, українці зібралися біля посольства Росії у Києві та напали на нього. Дещиця озвучив репліки, намагаючись заспокоїти натовп. Російські високопосадовці відреагували з обуренням, а високопосадовець російської зовнішньополітичної служби Олексій Пушков наполягав, щоб Дещицю було звільнено.

Порошенко веде переговори з Росією

10 Червня.  Президент України Петро Порошенко провів переговори з російською владою, намагаючись припинити насильство у східній Україні, де проросійські сепаратисти відмовилися скласти зброю та звільнити будівлі держадміністрації, які вони утримують. Колишній посол США в Росії Томас Пайкерін поклав провину за війну в східній Україні на Росію. Пайкерін також додав, що українська влада повинна обеззброїти сепаратистів якомога швидше, а також, що їй потрібно буде знайти для них місце в Україні.

Порошенко готовий підписати торговельний пакт з  ЄС

8 Червня. Президент України Петро Порошенко заявив на церемонії інавгурації, що має намір якомога швидше підписати торговельний договір з ЄС. Порошенко також додав, що «ми розцінюємо це як перший крок до повноправного членства в ЄС. Ніхто не має права вето щодо європейського вибору України». Такий пакт означатиме, що Україна може вільно торгувати з Росією, але буде юридично зобов'язаною залишатися поза Євразійським економічним союзом. Порошенко підкреслив, що «люди (українці), які були ізольовані від своєї великої європейської батьківщини, повертаються додому».

Схід УКРАЇНИ

Сепаратисти погодилися на перемир'я та братимуть участь у переговорах

24 Червня. Самопроголошена влада Донецької та Луганської «Народної Республіки» погодилася припинити боротьбу до 27 червня, таким чином дотримуючись розпорядження Президента України Петра Порошенка про перемир'я. Переговори відбулися 23 червня у Донецьку між представниками донецьких та луганських сепаратистів, урядом України і Російською Федерацією.

Українське перемир'я під питанням через відновлення боїв

23 Червня. Розгорілися бої на сході України між українськими збройними силами і проросійськими сепаратистами, поставивши розпорядження  Президента України Петра Порошенка про одностороннє припинення вогню під загрозу.  Українська влада звинувачує сепаратистів у поновленні боїв майже відразу після проголошення перемир'я. Порошенко хотів, щоб російський президент Володимир Путін цілковито підтримав його мирний план, але Путін підтримав лише припинення вогню та план мирного врегулювання у загальних рисах.

Порошенко віддав наказ про одностороннє припинення вогню

18 Червня. Президент України Петро Порошенко заявив, що одностороннє семиденне припинення вогню дасть можливість проросійських сепаратистам і «російський найманцям» скласти зброю і виїхати з України. Одна з сепаратистських груп на чолі з Денисом Пушиліном у самопроголошеній Донецькій народній республіці вже заявила про те, що не приймає цю пропозицію.

Світ про УКРАЇНУ

Байден попереджає Москву про «подальші втрати» через Україну

19 Червня. Віце-президент США Джо Байден заявив під час телефонного дзвінка до Президента України Петра Порошенка, що його країна буде співпрацювати з союзниками задля запровадження подальших санкцій щодо Росії, якщо Москва не використає свій вплив, щоб зупинити сепаратистів на сході України. Байден додав, що Росія не зупинила постачання людей і зброї через свій кордон з Україною. Ця розмова відбулася після того, як Порошенко запропонував одностороннє припинення вогню на сході країни.

Сполучені Штати запропонують фінансову допомогу Україні

7 Червня. Віце-президент США Джо Байден пообіцяв додаткові $48 млн для України під час своїх відвідин інавгурації нового Президента Петра Порошенка. Додаткова допомога повинна бути затверджена Конгресом. Тим часом Державний секретар США Дж.Керрі заявив, що зараз, після того як новий президент був приведений до присяги, він сподівається на кроки до послаблення напруженості у східній Україні, у тому числі і допомогу Росії у роззброєнні сепаратистів. Керрі додав, що сподівається, що не треба буде запроваджувати суворіші санкції щодо Росії.

Стосовно СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

27 червня ЄС підпише Угоду про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною

23 Червня. 27 Червня ЄС підпише Угоди про асоціацію з Грузією і Молдовою, а також завершить процес підписання з Україною, таким чином створюючи глибоку та всебічну зону вільної торгівлі. Ці угоди дозволять суттєво поглибити економічні та політичні зв'язки між трьома країнами та ЄС і відкриють двері для довгострокової перспективи задля тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції.

Міністри держав ЄС погрожують Росії подальшими санкціями

23 Червня. Кілька міністрів закордонних справ країн-членів ЄС пригрозили Росії додатковими санкціями, якщо Москва не буде сприяти планові мирного врегулювання українського Президента Петра Порошенка і не припинить своє втручання на сході країни. МЗС Великобританії Вільям Хейг вважає, що за необхідності подальші санкції можуть бути затверджені на саміті лідерів ЄС 27 червня. Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт звинуватив Росію у «проведенні пропагандистської війни», додавши, що якщо Росія продовжуватиме в цьому напрямку, санкції будуть запроваджені.

Стосовно Східного партнерства коментує Роланд Фройденштайн, керівник відділу досліджень і заступник директора Центру Мартенса:

Англійське резюме:

«Я вважаю,  дипломатія ЄС прийняла важливе рішення щодо України на вихідних. Ці рішення слід супроводжувати набагато більш активними і дороговартісними стратегіями, надалі питання членства в ЄС мусить ставати все більше реальнішим. Навіть символіка дати виборів: 25 Травня (на тих же вихідних, що і вибори до Європейського парламенту) є невипадковою. Послання звучить так: сьогодні в Україні люди голосують за Європу, то як ви можете голосувати за антиєвропейців (Вайлдерс, Ле Пен, Ферейдж) у 28 країнах-членах ЄС?... Якщо, звісно, в Україні в найближчі кілька тижнів не трапиться якась катастрофа ...»

Англійське резюме:

Посол Салом Самадашвілі розповіла про українські президентські вибори, заявивши, що переважна більшість українців проголосувала на користь європейського вибору. Самадашвілі підкреслила, що Петро Порошенко - перший український Президент, який отримав однакове схвалення від східу і від заходу України. Що стосується Росії, Самадашвілі підкреслила, що Кремль повинен прийняти те, що український народ зробив свій вибір. Нині у Києві є співрозмовник для проведення переговорів і ЄС розраховує, що Росія скористається цією нагодою.

Автори: Салом Самадашвілі, Богдана Депо і Джеральд Гілмор

Редактор: Ролан Фройдештайн

Координатор: Калін Захарієв

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин

До списку новин