загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україна зайняла агресивну позицію щодо сепаратистів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Донецьк, Україна - З вівторка уряд України зайняв дедалі агресивнішу позицію щодо проросійських бойовиків, пообіцявши зачистку вже меншої підконтрольної сепаратистам території та встановлюючи нові умови для відновлення мирних переговорів.

Але в той же час, як військові передислоковуються, щоб оточити контрольовану сепаратистами територію східної України, уряд заявив, що припинить використання повітряних та артилерійських ударів, завдяки якому ополченців було витіснено з деяких міст, щоб уникнути залякування цивільного населення.

Останніми днями після звільнення від ополченців Слов'янська - міста, яке було серцем збройного протистояння, починаючи з середини квітня, Україна проявляє зростаючу рішучість. У вівторок силовики заявили, що контрольована ополченцями територія скоротилася вдвічі.

Ця очевидна поразка змусила сотні проросійських бойовиків перегрупуватися в Донецьку, обласному центрі, де вони утримують захоплені урядові будівлі і вільно пересуваються містом.

Андрій Пургін, віце-прем'єр-міністр самопроголошеної незалежної Донецької народної республіки, повідомив, що ополченці нараховують приблизно 15000 бойовиків і зосереджують свої зусилля на оборону Донецька, більшого за значенням промислового центру з мільйонним населенням.

«Ми збираємо сили в один кулак ДНР, готовий дати бій та відсіч українській армії», - повідомив Пургін для Associated Press.

Він сказав, що його збройні сили контролюють весь Донецьк, зазвичай жваві вулиці котрого стали переважно безлюдними, за винятком груп озброєних автоматичними гвинтівками ополченців, які  патрулюють вулиці.

«Після Слов'янська ми збираємося з силами і відпочиваємо. У Донецьку ми відчуваємо себе вдома, а дім слід відстоювати і захищати», - заявив 27-річний сепаратист, який через страх помсти назвав нам лише своє ім'я - Дмитро. Він здійснював патрулювання центрального району разом з сімома іншими учасниками ополчення.

Одним з основних об'єктів, який залишається під контролем уряду, є донецький аеропорт - місце кривавих сутичок в травні, які забрали життя десятків ополченців. Пургін пообіцяв, що бойовики найближчим часом захоплять «всі об'єкти, що представляють інтерес, у тому числі аеропорт».

Донецький міський голова Олександр Лук'янченко, який відмовився відкрито пристати до певної сторони конфлікту, зазначив, що він отримав запевнення від Президента України, що збройні сили не будуть використовувати повітряні й артилерійські удари по місту.

Ці удари зруйнували Слов'янськ і інші підконтрольні ополченцям міста, що спровокувало голосну критику з боку Росії, яка звинуватила центральний уряд у Києві у безрозбірному вбивстві цивільних осіб.

Понад 400 людей загинуло і десятки тисяч залишили свої домівки в ході майже тримісячного протистояння між ополченцями та новим урядом у Києві, який прийшов до влади після того, як попередній проросійський президент був усунений від влади в лютому.

Прес-секретар Ради національної безпеки Андрій Лисенко заявив у вівторок про розроблення планів захоплення Донецька, а також іншого підконтрольного бойовикам міста, Луганська, без використання артилерійського вогню або авіації. Він заявив у понеділок, що військові створять кордон довкола двох міст, з метою відрізати шляхи забезпечення повстанців.

У Луганську у вівторок були обстріляні житловий будинок та бізнес-центр, але повідомлень про постраждалих немає. Обставини обстрілу не були однозначно зрозумілими.

У Донецьку присутня надзвичайна напруженість серед мешканців, які з тривогою спостерігали, як Слов'янськ, який знаходиться близько 110 км (65 миль) на північ, здався після дедалі більш жорсткого протистояння.

«Я планую поїхати з міста якомога швидше», - говорить 47-річна Катерина Качан, яка розповіла, що ресторан, де вона працювала, був пограбований бійцями ополчення. «Вони перетворили всіх нас у заручників, але я не маю жодного бажання копати могили для сепаратистів під дулом гвинтівки».

Сепаратисти в Україні і націоналісти у Росії закликають Кремль захистити бойовиків, але президент Росії Володимир Путін на даний момент не оприлюднив жодних коментарів стосовно їхньої поразки у Слов'янську.

Путін мабуть побоюється санкцій, які можуть бути запроваджені Заходом, що оголосив про візові заборони та замороження активів російських чиновників і членів оточення Путіна після того, як Росія анексувала Чорноморський регіон Крим в березні.

Київ звинувачує Росію в наданні прямої підтримки ополченцям, наявність котрої Москва заперечує.

Пургін визнав, що відчуває розчарування Росією.

«Ми не розуміємо позиції керівництва Росії, - сказав він, – однак ми відчуваємо колосальну підтримку від російського суспільства».

Російські державні ЗМІ непохитні в своїй критиці України і вважають сепаратистську кампанію боротьбою за визволення від ревного націоналістичного уряду. Але останнім часом вони пом'якшили свою риторику.

Трансляції про жертви серед цивільних під час української військової операції розповсюджені по всій Росії, але контрольовані Кремлем телевізійні станції згладили значення втрати Слов'янська на минулих вихідних, заспокоюючи глядачів, що бойовики достатньо добре оснащені, щоб відбити будь-які урядові просування у бік Донецька. Складається враження, в Москви немає великої зацікавленості в створені громадської підтримки російської військової інтервенції в Україні.

Десятиденне перемир‘я, яке закінчилося в кінці червня, переривалося частими зіткненнями, спровокованими ополченцями, і не призвело до будь-якого прогресу в досягненні домовленості про врегулювання кризи.

У знак дедалі більш непоступливої політики Києва, міністр оборони Валерій Гелетей  заявив у вівторок, що переговори про перемир‘я можуть бути відновлені лише тоді, коли повстанці складуть свою зброю - пропозиція, яку сепаратисти відхилили. Не менш неприйнятною для повстанців була пропозиція Президента Петра Порошенка провести посередницькі переговори у Святогорську, в підконтрольному уряду містечку на півночі від Слов'янська.

«Це великий ризик для нас. Існує можливість, що ми поїдемо і не повернемося з Святогорська, - сказав Пургін. - Але ми не відкидаємо ідею проведення консультацій».

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин

До списку новин