загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

5 правил, як не замерзнути в умовах російської газової блокади

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Російська газова блокада змусила українських чиновників вигадувати способи як зекономити на споживанні блакитного палива, тому українцям слід очікувати "холодної зими".

Чергова газова криза з Росією цього разу прийшла в Україну не в найлегші для країни часи, але добре що влітку. Тому чиновники вже заздалегідь доносять ключовий меседж до українців – повна економія газу взимку.

Надзвичайний стан в енергетичній сфері, випрошування реверсу майже від усіх європейських сусідів, скорочення споживання тепла населенням. Всі ці ініціативи, повинні відв'язати Україну від російського газового експорту і допомогти їй стати енергонезалежною, принаймні на цю зиму.

Голова "Нафтогазу" Сергій Коболєв повідомив, що Україні на опалювальний сезон не вистачає 6 млрд кубів газу, але за умов дотримання елементарних правил енергоефективності можна заощадити до 4 млрд кубів.

Під дотриманням «елементарних правил» Коболєв розуміє і перехід підприємств ТЕК з газу на вугілля, і використання альтернативних джерел, і запровадження цивілізованих правил гри на енергетичному ринку. Але всі ці ініціативи, незважаючи на їх потрібність від самого початку незалежності України речі, в нашій країни швидко не реалізуються.

А от інша сторона економії, яку називає Коболєв стосується безпосередньо населення і чиновники все частіше, але більш обережніше натякають на неї. Це і енергоефективність в оселях, і повсюдний облік з установкою регуляторів тепла.

Тому закрадається підозра, що економія на теплі для українців і економія тепла самими українцями і буде основою плану "пережити зиму 2014/15".

Ми вирішили підготувати 5 правил, як українці можуть зберегти тепло в своїх оселях в умовах слабкого опалення взимку через економію урядом.

Звичайно, ці ініціативи потребують від людей додаткових грошових витрат, тому державі варто було б хоч частково допомогти населенню реалізувати їх.

Батарея

Головне джерело опалення в квартирах українців — радіатори. Але в чималій кількості будинків, особливо збудованих в рядянські часи, залишились чавунні батареї. Вони звичайно мають свої переваги в довговічності, але мають і “діри” енергоефективності.

У чавунних приладах більш низька теплова інерція (довго прогріваються і так само остигають). Сучасні радіатори з інших металів, зокрема алюмінієві, мають високу теплову інерцію - швидко прогріваються і добре віддають тепло.

Стіни за радіаторами можуть нагріватися до 50 градусів і марно використовувати це тепло на підігрів бетонних плит. Тому, слід встановити на цій стіні тепловідбивний екран з фольги або схожих матеріалів, які будуть направляти тепло всередину приміщення.

Інший теплозберігаючий “прийом” — колір радіатора. Батарея, пофарбована в темний колір, віддає на 5-10% тепла більше, ніж пофарбована світлою фарбою. Шар фарби не повинен бути занадто товстим, це негативно позначиться на її тепловіддачі.

Також не слід перекривати радіатор одягом, меблями або шторами — це знижує ефективність їх обігріву на 20%.

Ну і звичайно слід встановити термостатичний вентиль на радіатор, щоб регулювати кількість необхідного вам тепла.

Вікна та двері

В житлах українців вже давно прийшла мода на “євроремонти” та “євровікна”, але ще залишилось чимало старих вікон.

Тому бажано встановити вікна з подвійним або потрійним склінням, а балкони і лоджії засклені склопакетами, що зменшить втрати тепла до 50%.

Якщо ви хочете залишити свої старі вікна, то найпростіший і доступний спосіб зберегти дорогоцінне тепло в квартирах - заклеїти вікна, використовуючи ізолюючу стрічку. Якщо все зробити правильно, температура в кімнаті підніметься на 2-5 градусів.

Також потрібно слідкувати за тим, щоб вікна були герметично закриті. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в будинку. Ці ж правила стосуються і дверей. Вони повинні герметично закриті. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в будинку.

Закриті штори також збережуть тепло всередині будинку.

Встановіть на вікна тепловідбивну плівку, яка пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання. Це дозволить зберегти тепло в приміщенні взимку і навіть прохолоду влітку.

Не слід постійно тримати відкритими вікна в періоди опалення поміщення. Звичайно, свіже повітря потрібно для людини і якість вентилювання багатьох українських будівель не дуже гарна. Утім, провітрювати приміщення взимку слід робити одночасним відкриванням двох-трьох вікон на 5-10 хвилин, не більше.

Утеплення будинку

Близько 25% тепла житло втрачає через погано утеплений дах або горище, особливо в приватних будинках. Для господарів останніх існує великий простір дій по утепленню власного житла. Утеплити дах можна спеціальними ізоляційними матеріалами. Товщина ізоляції горищних приміщень повинна бути не меншою 25 см.

Третину тепла (близько 33%) будинок втрачає саме через неправильно теплоізольовані стіни. Досить розповсюдженим серед жителів багатоповерхівок стало утеплення фасаду частини будинку, де знаходиться “найпрохолодніша” кімната. Пінопласт, мінеральна вата та інші матеріали допоможуть краще ізолювати від холоду зовні частину квартири.

Підлога

Повністю герметизувавши своє помешкання не слід забувати підлогу. Ефективною є система опалення "тепла підлога", адже вона допомагає зберегти тепло навіть при наявності килима.

Якщо ви не хочете витрачати кошти на додаткові системи прогріву підлоги, то слід подумати, які матеріали краще тримають її тепло.

Найпростіший і доступний варіант - лінолеум на повстяній (войлок) основі. Але ні в якому разі не можна його приклеювати до підлоги, інакше злиплий він втратить теплоізоляційні властивості. Є і інші варіанти, наприклад, сизаль. Це килимове покриття з натуральних волокон.

Але в будь-якому разі цементна підлога набагато холодніша, ніж встелена, наприклад, дошкою, ламінатом або ДСП.

Самостійний контроль подачі тепла

Також ви може ініціювати встановлення вузла обліку споживання теплової енергії, що дозволить бачити і контролювати подачу і використання тепла.

Щоб встановити прилад обліку теплової енергії:

- необхідно звернутися з письмовою заявою та отримати технічні умови на встановлення вузла обліку від теплопостачального підприємства, яке надає послугу (наприклад “Київенерго”, якщо місце вашого проживання - Київ). Термін видачі технічних умов — два тижні;

- згідно з отриманими технічними умовами розробляється проект, який погоджується з теплопостачальною організацією;

- при здачі приладу обліку теплової енергії створюється комісія: начальник дільниці, метрологічна служба, теплова інспекція, споживач та виконавець робіт.

Установка теплолічильника дозволить вам вести облік фактично спожитої теплової енергії з реєстрацією параметрів теплоносія та зменшення витрат на оплату за спожиту теплову енергію (в середньому до 30%).

Віктор КІЩАК

До списку новин