загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Навесні 2015 року світ накриє найсильніша фінансова криза - експерт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Навесні наступного року – у квітні 2015-го – в світі розпочнеться найглобальніша за останні роки фінансово-економічна криза, що буде набагато сильнішою за кризу 2008-го. Майбутні масштабні "непереливки" в економіці триватимуть рік – до березня 2016-го.

Такий прогноз робить професор фінансів у Міжнародному інституті управлінського розвитку, директор Всесвітнього центру конкурентоспроможності (ВЦК) Артуро Бріс. На сайті ВЦК він опублікував вісім причин виникнення кризи в 2015 році.

1. Мильна бульбашка фондового ринку. Останнім часом фондові ринки показували нереалістично хорошу динаміку і в якийсь момент ця мильна бульбашка може лопнути. У 2014 році аналітики були розчаровані першим кварталом, бо його результати не відповідали очікуванням ринку. Це означає, що якщо ринки повернуться на виправданий рівень прибутковості, падіння ринку складе 30-35%.

2. Банківський сектор Китаю. Криза також може розпочатися через зростаючий тіньовий банківський сектор Китаю. Цей сектор видає кредити, переважно державним інституціям, під високі відсотки. І коли по них відбудуться дефолти, це відіб'ється на світовій економіці.

3. Енергетична криза. Якщо США почне експортувати газ, Росія відчує для себе загрозу і почне розгойдувати геополітичну ситуацію. У той же час Америка, отримавши контроль над цінами на енергоносії, перетягне під свою сферу впливу Великобританію, Індію та Японію. Все це призведе до зростання геополітичної напруги.

4. Мильна бульбашка нерухомості. Ризик формування мильної бульбашки нерухомості існує для Бразилії, Китаю, Канади чи Німеччини. Доступність кредитів у цих країнах штовхає ціни вгору, набагато випереджаючи реальну вартість нерухомості.

5. Рейтингування і частки компаній. У компаній занадто багато боргів - настільки, що рейтинг ВВВ став вважатися нормою. У США залишилося всього три компанії з рейтингом ААА: ExxonMobil, Microsoft і Johnson & Johnson. Якщо рейтинги дійсно відображають ступінь близькості компаній до банкрутства, то можна очікувати хвилю банкрутств повсюдно. Якщо процентні ставки виростуть ще на 2%, половина корпоративного сектора завалиться.

6. Війни. Геополітична напруга зараз зросла в усіх регіонах, крім США та ЄС. А події, на зразок тих, які розвивалися навколо Криму, можуть спровокувати обвал ринків навіть за відсутності відкритої війни.

7. Зростаюча бідність. Коли бідні стають ще біднішими, можна чекати початку соціального конфлікту. Боротьба з бідністю може стати перешкодою для розвитку інновацій та економічного зростання.

8. Готівка і гіперінфляція. Надлишок готівки в центробанках та корпораціях може нашкодити економіці: Європейський Центробанк позичає гроші фінансовим інституціям, щоб покласти їх назад в ЄЦБ. Це порочне коло призводить до того, що тепер Google може дозволити собі купити контрольний пакет акцій Ірландії, а "Майкрософт" - придбати 50% Сінгапуру.

Нагадаємо, попередня світова фінансова криза "стартувала" 15 вересня 2008 року. Саме в цей день збанкрутував американський банк Lehman Brothers. Це стало відправною точкою у розвитку глибокої світової фінансової кризи, спровокованої роздутим ринком нерухомості США.

До списку новин