загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В УкраЇні розпочав дешевшати “борщовий набір”

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У червні порівняно з травнем 2014 року середні роздрібні ціни овочів “борщового набору” знизилися на 5,8%. Його вартість становила 13,38 грн, проти травневої ціни у 14,21 грн. Про це поінформував директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, академік НААН Юрій Лупенко.

Внаслідок достатньої пропозиції на ринку ціна на капусту нового урожаю знизилася на 26,2%. Майже на чверть подешевшали солодкий перець (26,5%) та зеленні культури власного виробництва (23,1%), а часник — на 12,5%.

Ціни квасолі та кореня петрушки залишилися без змін.

Разом із тим зросли ціни на овочі урожаю цього року, яких ще недостатньо на ринку. Зокрема, ціна моркви збільшилася на 82,6%, столового буряка — на 64,7%. На чверть — на 25,4% — подорожчала картопля, на 4,8% — цибуля на ріпку.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, порівняно з червнем 2013 року, коли “борщовий набір” коштував 9,56 грн, у червні 2014 року середні роздрібні ціни овочів “борщового набору” на продовольчих ринках України підвищилися на 40%.

За словами експерта, найбільше зросли ціни на цибулю ріпчасту — у 3,9 разу, картоплю — у 3,4, моркву — у 2,8, столовий буряк — у 2,6 разу. Квасоля подорожчала на 81,8%, капуста — на 9,9%.Солодкий перець подешевшав на 5,1%.

Ціни на кріп та петрушку не змінилися.

За прогнозами Інституту аграрної економіки, у липні 2014 року відбудеться подальше здешевлення овочів “борщового набору”. Така тенденція спостерігалася і у попередні роки. Зокрема, у липні 2012 року ціни були нижчі за червневі на 12,6%, а у 2013 — на 13,1%, поінформував ЮрійЛупенко.Нагадаємо, у МінАПК повідомляли, що на початок травня в Україні ціни на овочі “борощового набору” зросли.

Також нагадаємо, голова НБУ В.Гонтарева повідомила, що за перше півріччя цього року споживчі ціни зросли на 12%.

До списку новин