загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні хочуть утричі скоротити кількість податків

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кількість податків в Україні хочуть скоротити з 22-х до восьми. Про це йдеться в проекті податкових змін на 2014-2016 роки, які підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

У Мінекономіки пропонують скасувати більшість зборів. Експерти вважають, що для Податкової реформи потрібні додаткові заходи.

В Україні готується ще одна податкова реформа: днями Мінекономіки опублікувало проект податкових змін, які можуть бути реалізовані в 2014-2016 роках. Як йдеться в документі, дані ініціативи дозволять вивести податкову систему України на європейський рівень, ліквідувати корупційну складову, знизити тиск на бізнес шляхом спрощення адміністрування та зниження ставок. Так, проектом пропонується знизити кількість податків на з 22 до 8.

Зокрема, планується ліквідувати ті види оподаткування, надходження яких сумарно формує тільки 2% доходів держскарбниці. У цей список потрапили, наприклад, екологічний податок, плата за землю, збір на розвиток виноградарства, туристичний збір, держмито та інші. Крім того, спрощення податкової системи може бути забезпечене за рахунок урізання кількості платежів зі 172 до 52 на рік, надання податкових пільг пріоритетним секторам української економіки, зменшення кількості податкових перевірок. А щоб держбюджет не втратив доходи через переформатування податкової системи, в Мінекономіки планують розширити базу оподаткування і, можливо, включити в цей список доходи і витрати, які зараз не обкладаються - наприклад, відсоток з депозитів. Цю проблему можна вирішити і шляхом підвищення ставок збору за користування надрами, якщо надходження від таких податків низькі, а видобуток рентабельний.

ЕКСПЕРТИ. Аналітики вважають, що у проекту Мінекономіки є свої плюси і мінуси. На думку аналітика агентства MPP Consulting Павла Мельника, зниження кількості податків та їх ставок дозволить залучити іноземні інвестиції в країну, оскільки подібна система оподаткування схожа на європейську та допоможе бізнесу звільнені гроші направити на модернізацію підприємств. «Зростання інвестицій відіб'ється на нарощуванні товарообігу і збільшенні податкових відрахувань до держскарбниці. Адже бізнесу стане невигідно вести сірі бухгалтерські схеми і виводити гроші в офшори, набагато дешевше буде платити зарплату і податки офіційно», - говорить експерт.

У свою чергу керівник податково-юридичної практики E&Y Володимир Котенко зазначає, що пропозиції Мінекономіки є робочими, і остаточний варіант податкової реформи може бути ще не раз змінений. «Над концепцією потрібно працювати. Якщо, наприклад, виводити зарплати з тіні і знижувати єдиний соцвнесок, то потрібно паралельно підвищувати відповідальність керівників за невиплату білих зарплат. У той же час треба серйозно переглянути податкові пільги. Адже як у нас виходить? Одним даємо пільги і допомагаємо розвиватися, але прогалини в бюджеті від недоотримання податків заповнюють інші. Тому пільги необхідно залишати лише для тих сфер економіки, які дадуть бюджету ще більше податків», - вважає Котенко.

На думку експертів, частину податків варто передати до місцевих бюджетів: наприклад, плату за деякі торгові патенти або частину податку на прибуток.

Коновалова Христина

До списку новин