загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Мінсоцполітики: Забезпечити соціальний захист осіб, які беруть участь у заходах обороноздатності держави, - серед пріоритетних завдань

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міністерство соціальної політики приділяє особливу увагу питанням соціального захисту громадян, які, маючи роботу, були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, для виконання свого обов’язку із захисту нашої держави. Про це заявив під час Парламентських слухань на тему: „Обороноздатність України у XXI столітті: виклики, загрози та шляхи їх подолання” заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко.

Він, зокрема, поінформував, що за участю Мінсоцполітики у першочерговому порядку були опрацьовані закони, відповідно до яких за працівниками, котрі проходять військову службу за призовом, під час мобілізації на весь період, але не більше одного року, зберігаються робочі місця та середній заробіток – незалежно від підпорядкування та форм власності підприємств, установ та організацій, де вони працювали.

„Витрати на виплату збереженого заробітку підприємствам компенсуватимуться за рахунок держбюджету. Вже розроблено порядок проведення такої компенсації, який після погодження з іншими центральними органами виконавчої влади буде поданий на розгляд Уряду”, — сказав Валерій Ярошенко, уточнивши, що зазначені норми застосовуються з 18 березня цього року, тобто з початку мобілізації.

Окремо заступник Міністра зупинився на питаннях щодо грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців під час мобілізації. Він повідомив, що за рішенням Уряду військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, з 18 березня ц.р. встановлено розмір грошового забезпечення як для військовослужбовців, що служать за контрактом.

Також Кабінетом Міністрів прийнято рішення про виплату підвищеного грошового забезпечення шляхом запровадження винагороди військовослужбовцям (у тому числі строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу за безпосередню участь в антитерористичних операціях, у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні та в інших подібних випадках у розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менше 3000 гривень.

Валерій Ярошенко наголосив, що законодавчо урегульовані й питання пенсійного забезпечення членів сімей загиблих військовослужбовців та мобілізованих пенсіонерів. Зокрема, пенсіонерам з числа військовослужбовців — у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період — не буде припинено виплату пенсії. При цьому після звільнення із служби виплата їм пенсії буде здійснена з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації.

Також з 1 січня 2015 буде підвищено розмір пенсій у разі втрати годувальника, що призначаються членам сімей загиблих при виконанні обов’язків військової служби військовослужбовців та правоохоронців, а також померлих інвалідів війни. Така пенсія буде підвищена з 40 до 70 відсотків грошового забезпечення годувальника на одного члена сім’ї, на двох і більше – 90 відсотків, але не менше 40 відсотків на кожного непрацездатного члена сім’ї.

У Мінсоцполітики наголошують, що й надалі приділятимуть особливу увагу питанням соціального захисту осіб, які беруть участь у заходах обороноздатності держави.

До списку новин