загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Репортаж в Таймз ганьбить Обаму за його шлях вирішення української кризи

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На подив багатьох, але не тих, хто його розуміє, Володимир Путін посилив свою агресію у бік України слідами знищення МН17, завдяки його сепаратистським союзникам. (Для остаточного рахунку сепаратистських почуттів провини  див. АП сталося: 17 Рейсів на день було збито.) Російські військові тепер, як ведеться, обстрілюють українські позиції з прикордонних районів, сподіваючись домогтися такої ж відповіді з української сторони, аби мати можливість  заявити про українські атаки. Російські безпілотники атакують позиції військових. Ще більш складні ракети надходять з-за кордону, ігноруючи урок з трагедією Малайзійського літака. Російські МІГи збивають застарілі українські винищувачі СУ, позбавляючи Україну перспективи контролю власного неба. (Після знищення MH17 командир сепаратистів назвав повітряний простір східної України "нашим небом"). Пропаганда Путіна не послаблюється, вигадуючи фантастичні теорії змови і обвинувачення України у воєнних злочинах, у той час, коли вона воює проти професійних російських найманців. Російське державне телебачення інформує глядачів про те, що справжніми ворогами є НАТО і США. Україна - це просто лакей, який виконує накази згори.

Путін знає, що Західна розвідка розуміє, що він падає додолу, але він більше не турбується про те, щоб приховувати свої дії. Він вирішив, що Захід надто боягузливий, розділений і що заради грошей зробить будь-що.

Барак Обама та Володимир Путін на дачі у Путіна 2009-07-07 (фото: Wikipedia)

"Нью-Йорк Таймс знаний своїм доступом до внутрішнього святилища адміністрації Президента Обами. Їхні чотири топові журналісти співпрацювали з адміністрацією над її "Планом допомоги Пентагону Україні щодо знищення ракет сепаратистів", яка доповнює картину відношення адміністрації до ситуації в Україні. На сором багатьох американців, доповідь Таймз підтверджує, що Володимир Путін зробив оцінку Барака Обами належним чином. Він не розуміє Путіна. Він реагує на силу слабкістю.

У статті Таймз описуються дебати, які мають місце в адміністрації президента Обами щодо плану Пентагону та розвідувального управління надавати відомості про розміщення ракет класу "земля-повітря" у східній Україні в реальному часі. (Хоча Росія заперечує, я думаю, що ми зможемо їх побачити). Таймз повідомляє про те, що план "ще не попав до президента". Про нього говорять, що він зайнятий організацією підтримки санкціям і отриманням доступу до місця катастрофи. На питання: коли ж він все таки займеться цією проблемою, Таймз повідомляє, що "незрозуміло, чи президент Обама погодиться надавати більш точну інформацію про можливі військові об'єкти - крок, який глибше втягне Сполучені Штати у конфлікт".

Представники Адміністрації, виступаючи на умовах анонімності, описують цей план як частину "дебатів з приводу чи давати Путіну суворе попередження, наполегливо допомагаючи Україні знищувати ракети, надіслані Росією". Ці ракети "знищили щонайменше п'ять літаків за останні 10 днів, у тому числі MH17". (Я схвалюю, що в адміністрації немає сумнівів щодо того, що пасажирський літак збили ополченці).

Чиновники Пентагону і Державний секретар США Дж.Керрі, як повідомляється, підтримують план у рамках зусиль допомогти країнам-союзникам і партнерам відстояти їхні території без прямого залучення американських військових. Вони побоюються, що "якщо Путін не зустріне значного опору діям Росії в Україні, це надасть йому сміливості іти далі". Високопосадовець висловив думку, що "ми гадаємо, що легко і дуже ефективно зможемо це зробити  (знищити місця дислокації ракет)…, але існує проблема ескалації конфлікту з росіянами", а українці, можливо, не будуть здатні точно влучити в зенітні комплекси.

Дозвольте мені спростувати чотири аргументи адміністрації президента, що були виокремленні Таймз, проти надання Україні інформації у реальному часі для знищення ракет, тобто тих розвідданих, які ми в даний час надаємо Іраку.

Перший аргумент: Один з посадовців адміністрації застеріг, що "ми обережні на сьогоднішній день з дискусією про речі, які можуть безпосередньо стосуватися Росії, головним чином дискусій про її територію", а також військову техніку.

Що це означає? Чи ведемося ми на аргумент Путіна, що  самогубець Україна готується до вторгнення у Росію? Єдине, що стримує Україну, - це надання нами допомоги для нападу? Чи не знає адміністрація Обами, що Росія пригрозила "незворотними наслідками" для української агресії щодо російської території після того, як один заблудлий  неточний снаряд, швидше за все випущений сепаратистами, вбив одного цивільного мешканця? Якщо Росія захоче вторгнутися в Україну регулярним військом, вона сфабрикує привід, так само, як Гітлер це зробив для вторгнення у Польщу.

Що означає "наша обережність зі знищенням російської техніки"? Чи проукраїнським силам не дозволено використовувати усі засоби для знищення танків, бронетранспортерів і ракет, які постачає Росія, або ця смертельна зброя смерті залишається поза питанням, адже вона прибула з Росії?

Другий аргумент: Ще один службовець охарактеризував дебати "про те, наскільки допомогти Україні без того, щоб спровокувати Росію". Це ніби є якась золота середина, згідно з якою ми допомагаємо Україні відректися від Росії, найголовнішою ціллю у якої є саме Україна, і при цьому не засмутити Росію! Де логіка? І це ті експерти, які консультують Обаму!

Хіба цей посадовець не знає, що Путін охарактеризував Сполучені Штати як ворога номер один більш ніж десяток років тому? Згідно з публічними заявами самого Путіна, Сполучені Штати спланували і оплатили революцію на Майдані. Згідно зі словами Путіна, Сполучені Штати постачають усю зброю, яка є у розпорядженні України, а ЦРУ всім керує, у той час як НАТО непомітно приховався.

Яких втрат зазнають Сполучені Штати через "провокування" Путіна? Обамине перезавантаження стосунків з Росією потерпіло краху. Сподівання про підтримку Росією політики США в Ірані та Сирії не матеріалізувалися. Що ще можна втратити? Чи ми насправді схвильовані тим, що Путін відповідатиме на наші заходи ядерними ударами? Це, мабуть, єдине, що він ще не зробив.

Третій аргумент: Ще один високопосадовець адміністрації Обами стверджує, що "якщо котрийсь з ударів (що відбудеться завдяки корекції цілей з боку США) не попаде у ціль або призведе до втрат серед цивільного населення, або опинититься на території Росії, що надасть Путіну привід для подальшого загострення конфлікту".

Хіба цей урядовець адміністрації не знає про те, що проросійські сепаратисти регулярно розміщують свої штаб-квартири у школах і лікарнях і що вони приховують ЗРК Бук у густонаселених районах? Там і так вбивають значну кількість цивільних під час звичних "військових операцій, оскільки проросійські ополченці  використовують рекомендовану їм Путіним стратегію "живого щита". (Путін: дозволь українцям "стріляти у власний народ"). Щоправда, Путін може використати цивільні жертви як привід для того, щоб ввести російських миротворців, хоча занадто багато людей розуміє, що російські "блакитні шоломи" - це російські війська, перед якими поставлене завдання знищити сили українців.

Четвертий аргумент: Ще один високопосадовець адміністрації озвучив наступну можливу перешкоду для надання інформації українській стороні, що "Україна - це не союзник НАТО, що ускладнює питання про те, як підтримувати її уряд".

Наскільки я пригадую, антикадафські повстанці, яким ми допомагали з повітря, не були членами НАТО. Ми розглядали можливості надати допомогу антиасадівським повстанцям, поки ми не дізналися, що багато з них були ісламістськими екстремістами. Ми не були вибагливі стосовно постачання смертоносної допомоги для певної кількості сумнівних режимів, але коли справа доходить до України, яка бореться з експаніоністською Росією від імені заходу але без його допомоги, ми раптом почали турбуватися про формальності з альянсом? Як на мене, то це виглядає непереконливо.

Незважаючи на серйозні підстави, адміністрація Обами виділила Україні лише нікчемну суму в $33 млн. на несмертельну підтримку, а саме: готове харчування, устаткування для знешкодження бомб, прилади нічного бачення, радіо та інженерне устаткування - більшість з якого все ще чекає відправлення, як сенатор Джон Маккейн виступив через розчарування: "Як ми можемо не давати їм військової допомоги, беручи до уваги все це російське озброєння, яке надходить у їхню країну?" Двопартійні заклики до постачання зброї, боєприпасів, військової техніки та тренувань ідуть у нікуди.

Внутрішні дебати в адміністрації Барака Обами – схоже, президент є значною мірою відсутній у них - свідчать про вражаюче нерозуміння Путіна і його кагебістської держави. Вони, здається, вважають, що Путін - це звичайний глава держави з нормальними цілями. Періодичне видання "The Economist" розуміє Путіна краще, ніж будь-хто з радників Обами: марнославний, голодний до влади тиран, який не турбується про своїх людей, який базує свій режим на павутині брехні.

Незалежно від того, що ми робимо: заспокоюємо чи чинимо йому опір, ми - причина українського конфлікту, з точки зору пропаганди Путіна. Незважаючи на надзвичайні невдачі, у тому числі відмову від мрії про Нову Росію, Путін розуміє лише нагнітання конфлікту, поки не зустріне опір, і поки що він не стикався з нічим, крім того, що може представити Україна з її жалюгідними ресурсами. Він готовий терпіти ганьбу від Заходу за MH17. Подібні речі з часом проходять, оскільки Захід перейде до інших справ, а він чинитиме перешкоди. Він має своїх власних апологетів у Європі та Сполучених Штатах".

Я не розумію, як ми можемо програти, постачаючи військову допомогу у великих масштабах. Ми не втратимо авторитет або втягнемо себе у війну доти, поки не зобов'яжемось ввести наші війська у бій. Якщо наша допомога доведе свою ефективність, Путін буде змушений або загострювати конфлікт, або програти. Якщо він програє, то це буде на руку для України, США й Заходу загалом. Якщо він загострюватиме кризу, то всеодно може програти. Якщо він переможе завдяки потужному нагнітанню ситуації, він засвідчить той факт, що мав намір анексувати територію за будь-яку ціну. У такому повороті подій ми нічого не втратимо через нашу допомогу, але ми отримаємо дві речі. Ми зробимо його агресію дорогою і зменшимо імовірність її повтору. Я не бачу будь-якого ризику.

Адміністрація Обами не знає, як приймати стратегічні рішення. Чи, можливо, вони не хочуть приймати рішення у цілому. Якщо б вони склали план дій, як цього навчають  зазвичай  на бізнес-курсах, вони б знали,  що це не якась висока матерія.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин