загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як правильно чистити штори: корисні поради

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Штори — це невід’ємний елемент декору у наших оселях. І як кожен предмет затримує пил, частинки тютюнового диму, шерсть тварин, квітковий пилок. Щоб штори як можна довше зберігали відмінний вигляд і радували вас, їх потрібно прати, прасувати та чистити. Варто пам’ятати, що для кожної тканини і типу штор, потрібен свій підхід.

Ось основні рекомендації, яких слід дотримуватися при чищенні штор:

Рекондація №1. Дотримуйтесь правил прання штор в пральній машинці

Для прання в машинці підходять тільки штори з щільних тканин, при цьому гардини з різних матеріалів не змішувати не можна — прати тільки окремо. Підбір програми для прання залежить від виду вашої пральної машинки і типу тканини ваших штор. Як правило, у всіх машинках є режим делікатного прання, такий вид прання універсальний.

Варто пам’ятати, що залишки миючих засобів під впливом сонячних променів сприяють швидкому вигорання тканини, так що чим краще ви виполощите штори, тим довше вони прослужать. Віджимати занавіски краще вручну або на мінімальних обертах машини, причому головне не перестаратися, щоб не пошкодити тканину і не залишити складок. Коли чистка штор завершена, нехай вони трохи просохнуть. Як тільки вони стануть вологими, їх можна гладити.

Рекондація №2. Варто правильно прасувати штори

Завжди гладьте штори у вологому стані, оскільки прасування і відпарювання утримують форму штор. Прасувати штори потрібно при температурі, яка відповідає тканині, з якої вони зроблені, важливо насамперед розібратися з режимами, які є у прасці. Не гладьте шви штор, злегка проведіть кінчиком праски і не більше. Слідкуйте за тим, щоб підошва праски була чистою.

Штори краще прасувати через білу  тканину з вивороту. Особливо це важливо, якщо штори, зшиті з тканин, яким при прасуванні потрібна висока температура.

Рекондація №3. Догляд за шторами після чистки

 

Чистка штор повинна проводиться в сонячний та вітряний день. Тільки так вони обов’язково будуть чистими. Після прання, повісьте штори на карніз (не за кріплення), відкрийте навстіж вікна, дайте матеріалу можливість висихати на вітрі. Догляд за шторами додасть їм свіжість, але не варто вибирати час, коли на вулицях багато пилу, краще вибрати весняний день або осінь.

До списку новин