загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Експерти пояснили, чому падає гривня

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Гривня знецінюється через спекулянтів та санкції РФ.

Економісти вважають, що на зниження курсу гривні впливає низка об'єктивних та суб'єктивних причин.

Навесні гривня втратила 45-50% своєї вартості через дефіцит торговельного балансу, а зараз до чинників додалися дії валютних спекулянтів на міжбанківському валютному ринку. Про це заявляє керуючий партнер інвестиційної фірми Capital Times Ерік Найман.

Найман нагадав, що надання Україні кредиту МВФ затягується щонайменше на місяць, а за умов дефіциту бюджету НБУ змушений ризикувати стабільністю грошової одиниці і просто друкувати гроші.

"Спекулянти в цій ситуації відчули, що в них розв'язані руки і вирішили зіграти на зниження курсу гривні. Очевидно, хтось із банкірів отримав надлишкову гривню і пустив її на валютний ринок", – сказав експерт.

Для зниження курсу гривні є багато економічних та політичних причин, вважає колишній представник уряду в Євразійській економічній комісії та екс-міністр економіки України Віктор Суслов. За його словами, найближчим часом очікується зниження обсягів українського експорту, а інвестори продовжують виводити капітали за межі держави.

Негативно впливають на курс гривні, як вважає Суслов, торговельні війни - санкції РФ щодо України та санкції проти Росії з боку Києва.

На його думку, свій внесок зробив й Національний банк України, коли було опубліковане інтерв'ю з головою Нацбанку Валерією Гонтарєвою, де вона заявила, що НБУ не має наміру витрачати золотовалютні резерви для підтримання курсу гривні.

Біржові аналітики зазначили, що 11 серпня НБУ втретє за останні дні здійснив валютну інтервенцію на торгах Міжбанківської валютної біржі. Прес-служба НБУ повідомила, що цей крок був здійснений "для згладжування надмірних коливань обмінного курсу на ринку".

Водночас НБУ знизив курс гривні 11 серпня ще на 22 копійки – до 12,826 гривні за долар. Таке коригування офіційного курсу валют в зв'язку з ситуацією на ринку відповідає одній з ключових вимог отримання кредитів від МВФ.

Нагадаємо, вчора долар "злетів" до 13 гривень, а євро - до майже 18.

До списку новин