загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

За "злі" санкції Путіна проти ЄС та США заплатять росіяни

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Заборони Росії на ввезення європейського продовольства у відповідь на санкції, нашкодять більшою мірою звичайним росіянам.

Сьогодні російські контролюючі органи зазіхнулися на "святу святих" російської душі – алкоголь. Росспоживнагляд повідомив, що виявив небезпечні речовини в американському віскі Kentucky Gentelman. Скоріш за все його ввезення обмежать. Звичайно, заборона імпорту одного алкогольного бренду не означає, що росіянам доведеться пити тільки рідну горілку.  Просто це ще один випадок численних "російських заборон", які останнім часом розповсюджуються не тільки на Україну, але почали зачіпати і ринки на Заході.

З 1 серпня заборонено ввезення в Росію практично всіх овочів і фруктів з Польщі. Офіційна причина - порушення польською стороною вимог до сертифікації, а також виявлення в продукції карантинних об'єктів. В Мінсільгоспі Польщі заперечують порушення в якості продукції і пов'язують російська заборона з санкціями Євросоюзу проти Москви.

Ще раніше помічник глави Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко заявив, що Росія може також ввести обмеження на ввезення сільськогосподарської продукції з Греції, яка постачає до Росії цитрусові, виноград, дині, яблука і груші, абрикоси, вишні та черешню, персики і сливи та інші свіжі фрукти.

31 липня Россільгоспнагляд призупинив рішення про відновлення поставок з ЄС в РФ м'ясних обрізків. Причина - виявлення рактопаміна (гормон росту, заборонений в РФ і ЄС(!)).

Також керівник цього ж "заборонного відомства", Сергій Данкверт, залякував, що Россільгоспнагляд може прийняти рішення про заборону імпорту всієї рослинної продукції з країн Євросоюзу ніби-то через регулярне виявлення карантинних для Росії об'єктів в європейських поставках.

Російськи санітари навіть почали говорити, що європейська система забезпечення карантинної безпеки не працює і Россільгоспнагляд збирає доказову базу щоб показати ЄС як вони наводнюють ринок РФ своїми "нечистими" продуктами.

Ще одна, досить кумедна заборонна ініціатива – лист глави "Кримського бюро вин" до Володимира Путіна з пропозицією про введення обмежень на поставки вин з Євросоюзу і заміною імпорту винами анексованого півострова.

Формально, російські заборони не пов’язані з політичною складовою. Російські служби просто вказують на різні карантинні об'єкти, які знайшли в продовольстві або на порушення імпортерами правил сертифікації.  Але давно відомо, що "Росссільгоспнагляд" є таким собі "каральним органом" для економік "ворожих" країн. Росія вже не раз випробувала подібні "санкції" майже на всіх своїх сусідах. А останнім часом навіть розгорнула глобальний "екперимент" над українським продовольчим експортом,  вигадуючи, що ще можна заборонити з України.

І от тепер РФ вирішила застосувати свій найвідпрацьованіший механізм торгових перепон у відповідь на санкції західних країн проти неї. Не можна однозначно сказати, що такі методи ніяк не впливають на економіку і ринки країн ЄС. Будь-які обмеження призводять до скорочення заробітку.

Враховуючи вже існуючі російські заборони втрати європейських виробників за даними російського РБК можуть сягнути більше 1 млрд євро.

Наприклад, за даними Національної м'ясної асоціації, європейська свинина у 2013 році формувала понад 10% російського ринку (1,4 млрд євро). Єврокомісаром по сільському господарству Дачіаном Чолош підрахувала, що за 5 місяців заборони втрати європейських виробників склали 580 млн євро.

Щодо овочів та фруктів, то Польща у 2013 році експортувала в Росію більш 804 тис. на 336 млн євро. А польський Мінсільгосп очікує втрати від заборони на рівні 500 млн євро.

Звичайно, Россільгоспнагляд на цьому не зупиниться і вже активно працює над тим, які б вигадати причини заборони для інших товарних категорій з ЄС. Тому європейським експортерам вже слід задуматися куди диверсифікувати можливі втрати від російського ринку.

За словами керівника аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марії Колесник виробники продовольства країн ЄС зможуть знайти інші ринки збуту, бо їх продукція високого рівні.

"Звичайно, у випадку з польськими яблуками, вони втратили істотний ринок, але продукція Євросоюзу має дуже високий рівень якості і цілком може конкурентно боротися і виходити на інші ринки", - розповіла вона.

Але крім проблем, які виникли у експортрів з ЄС є інша сторона російських заборон. Відповідь Росії на санкції заходу можуть негативно вплинути на життя її ж мешканців.

Більшість російських експертів зійшлись у прогнозах, що така заборона буде мати і значний вплив на внутрішній ринок РФ. Вони відзначають, що через введення заборони на поставки польських яблук ціни на ці фрукти можуть вирости на 30-40% і пророкують дефіцит цього продукту на російському ринку

За даними "Інституту аграрного маркетингу", в 2013 році на частку польських яблук припадало близько чверті російського ринку. Тобто в 2013 році Росія імпортувала 1,24 млн тонн яблук (45% ринку), з яких частка Польщі склала 54%. А галузевий портал FruitNews, наводить статистику, що на європейські овочі припадає 14% всього російського ринку, на фрукти з країн ЄС - 20%.

Обмеження європейської продукції на м'ясному ринку також спричинило певний дефіцит. За підрахунками Росстату, в першому півріччі 2014 ціни на свинину підвищилися майже на 20%.

"Росія є великим імпортером продовольства і своїх позицій, щоб закрити більшість товарних позицій, у них немає. Їм доведеться шукати нові ринки, але через логістику продукція для звичайного росіянина просто здорожчає", - проаналізувала наслідки російських заборон Марія Колесник.

Можливе стимулювання внутрішніх російських виробників продовольства за рахунок заборон імпорту Колесник також відкидає.

"Для стимулювання потрібні інвестиції, а в умовах санкцій інвестицій в російську економіку не буде. Причому, навіщо виробникам покращувати якість своєї продукції, коли вони займуть просто монопольне становище коли них не буде більш якісних конкурентів. Вони просто піднімуть ціну", - вважає експерт.

Тобто класичні для Росії заборонні методи в геополітичній боротьбі як завжди нашкодять перш за все звичайним жителям РФ. Їм тепер за їжу доведеться плати більше.

До списку новин