загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Росія ретельно зважує свої варіанти в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У той час як російський гуманітарний конвой рухається до України, кордон з якою він мав перетнути у Харківській області під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста, президент Росії Володимир Путін зустрічається зі службовцями держбезпеки і веде підготовку до своєї подорожі до анексованого Росією Криму. У Києві та по всіх західних столицях гуманітарний конвой спровокував хвилювання, що дебати про його вміст та транспортування можуть стати приводом для прямої, відкритої російської військової інтервенції у схід України.

Рішення Кремля направити гуманітарний конвой до України не передвіщає саме по собі неминучу російську військову інтервенцію під виглядом гуманітарної місії. Конвой є частиною стратегії Російської Федерації розширити можливості Кремля, коли він оцінює розвиток ситуації в Україні. У найближчі кілька тижнів політичні, військові умови та умови довколишнього середовища в регіоні будуть мінятися. Кремль повинен оцінити ці майбутні проблеми та визначити коли - і, можливо, більш важливо, чи загалом - пряме втручання військових в Україну є найкращим варіантом. Таке втручання буде означати більше, ніж підтримку бойовиків в Україні, забезпечуючи їх особовим складом і озброєннями. Це означало б передислокацію російських військових в Україну, одним словом, відкрите вторгнення.

Погодні умови і дедалі важча ситуація з сепаратиським рухом можуть спровокувати Путіна безпосередньо вторгнутися в Україну у короткостроковій перспективі. У кінці вересня - на початку жовтня дощі у поєднанні з прохолодною температурою та хмарним небом створять те, що росіяни називають "распутіца", пора року, коли низькі показники випаровування води призводять до виникнення болота. Під час Другої світової війни "распутіца" не завадила операціям, але вона насправді сповільнила пересування військ. Мережа доріг у регіоні є зараз більш розвиненою, і таким чином труднощі при виконанні військових дій, спричинені глибокою багнюкою, особливо для військових транспортних засобів є не такими вже й серйозними. Тим не менше, оскільки Росія роздумує, чи втручатися їй в Україну безпосередньо, і вступати в бій з українськими військовими, що викличе необхідність пересуватися поза основними дорогами, "распутіца" є складовим елементом міркувань Кремля. Крім того, утримування десятків тисяч російських військ вздовж українського кордону вимагає напружених зусиль і буде ставати дедалі важчим з наближенням зими.

Ще одним елементом у процесі прийняття рішень Кремля є стан, в якому знаходиться збройний сепаратистський рух у східній Україні. Просування українських військ за останні кілька тижнів дозволило оточити Донецьк, місто-оплот бойовиків, і ізолювати його від Луганська. Українські військові тепер спроможні зупинити надсилання постачання для Донецьких бойовиків з Росії. Чекаючи на безпосереднє вторгнення, Росія ризикує втратити свою неофіційну точку опори в Донецьку, оскільки оточені бойовики або вирішать залишити місто, як вони це зробили у Слов'янську на початку липня, або стати значно слабшими збройними силами через брак їжі і обладнання, а також через виснаження у звязку з бойовими діями. Безпосередня російська військова інтервенція була б більш ефективною, якщо б її використали для підтримки існуючої сепаратистської армії, а не на підтримку переможених розсіяних груп.

Втім, кілька майбутніх подій можуть змусити Кремль відкласти прийняття рішення на користь прямого втручання військових в Україну. Хоча путінські рейтинги зросли протягом останніх тижнів, оскільки росіяни згуртувалися довкола свого президента, переважна більшість населення виступають проти прямого вторгнення військових в Україну. Втім, більшість росіян дійсно схвалюють поточний рівень підтримки бойовиків. Враховуючи російські регіональні вибори, призначені на 14 вересня, Кремль вже зараз хвилюється з приводу імовірних протестів по всій Росії та можливостей використання західними агентствами заворушень у своїх інтересах. У той час, як будь-яке пряме військове втручання спровокує негативні реакції і акції протестів у самій Росії, кремлівське вичікування з метою надати сильнішу гуманітарну аргументацію для інтервенції може підсилити підтримку народом прямого військового втручання в Україну.

Ще один фактор - це потреба України досягнути принаймні короткотривалої домовленості з російським Газпромом перед настанням істотних холодів, які прийдуть у жовтні. Відключення Росією газу завадило Україні, використавши літні місяці, заповнити свої сховища і в той час, коли Словаччина планує почати зворотній потік в Україну у вересні, реверсні потоки не зможуть повністю забезпечити тими об'ємами природного газу, які Україна традиційно імпортувала з Росії.

Крім того, Україна також планує провести парламентські вибори у жовтні - перші з часу зміщення уряду Віктора Януковича. Неофіційна коаліція, яка керує Україною, почне розвалюватися на шматки після виборів, ускладнюючи Києву завдання діяти згуртовано і ефективно. Тому у жовтні Росія матиме можливість використати енергоносії з метою отримати політичні поступки з боку України і скористатися внутрішнім розбратом всередині київського уряду, спричинений зростаючим фінансовим тиском, не вдаючись до прямої військової інтервенції.

Якщо Росія вирішить розпочати пряме військове втручання в Україну, вона понесе втрати незалежно від того, коли Кремль розпочне бойові дії. Імовірність військової відповіді НАТО, економічні втрати від жорсткіших санкцій, фінансові витрати на управління окупованими територіями в Україні, нестабільність, викликана внутрішньою опозицією до інтервенції, і російські військові втрати у людській силі є тими факторами, які Кремль ретельно зважує.

Рішення Росії відправити гуманітарний конвой - це спосіб протестувати реакцію українського уряду та Заходу на російські дії. Крім того, він дозволяє Кремлю тримати свої плани відкритими, у той час ретельно оцінюючи майбутні події та перспективи від прямої військової інтервенції в Україну.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин