загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Білорусії чиновників позбавлятимуть пенсій за хабарі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Адміністрація президента Білорусії підготувала законопроект «Про боротьбу з корупцією», доповнений, зокрема, главою про декларацію майна чиновників і пропозицією позбавляти їх пенсії за хабарництво. Про старт громадського обговорення закону повідомляється на національному правовому порталі країни, а також в номері газети «Советская Белоруссия». Там же представлений текст оновленого закону.

Основним доповненням закону стала стаття про декларування доходів та майна відповідальних посадових осіб та їхніх найближчих родичів, у тому числі неповнолітніх дітей. Зокрема, якщо за результатами перевірки у чиновника знайдуть майно, вартість якого перевищує його офіційні доходи, його попросять дати письмові пояснення. У разі відмови йому буде запропоновано «добровільно передати в доход держави майно на суму, яка явно перевищує підтверджений дохід, або виплатити його вартість та суму інших витрат, які явно перевищують підтверджені доходи».

Крім того, документ містить положення про особливості призначення пенсій чиновникам, про додаткові підстави залучення керівників держорганів до відповідальності, а також про підстави для відмови при прийомі на керівні посади державної служби.

Відповідно до першого (стаття 24), викритих у корупції чиновників пропонують позбавити пенсії, друге (стаття 23) встановлює дисциплінарну відповідальність за хибні характеристики і рекомендації підлеглим, третє (стаття 22) пропонує не залучати до держслужби людей з судимостями (навіть погашеними), а також звільнених з держорганів «через обставини, що дискредитують».

В рамках громадського обговорення на правовому порталі користувачі вже запропонували доповнити законопроект такими заходами, як обов’язкова публікація фінансових документів усіх державних компаній, посилення покарання для тих, хто дає хабара, а також перенаправлення матеріалів справ корупційних злочинів в інші регіони країни, щоб уникнути тиску на слідство.

Закон «Про боротьбу з корупцією» був прийнятий в Білорусії в 2006 році. Окрема глава в ньому присвячена попередженню корупційних зловживань.

До списку новин