загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Україна заявляє, що її війська прорвалися в оплот сепаратистів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Автори: Наталія Зінець та Томас Гров

(Reuters) - Українські війська підняли національний прапор над відділком міліції у Луганську, який протягом декількох місяців залишався під контролем сепаратистів, згідно із заявами Києва, зробленими у неділю, що може знаменувати прорив у намаганнях України знищити промосковських сепаратистів.

Проте українські високопосадовці заявили, що повстанці чинять відчайдушний опір, аби утримати Луганськ, котрий являється їхнім маршрутом поставок з сусідньої Росії, і що потік зброї і бійців з Росії збільшився.

Міністри закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини у зв'язку з кризою організували зустріч у Берліні, а міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр згодом повідомив, що вони триматимуть лідерів у курсі справ і, можливо, у понеділок або у вівторок домовляться як продовжувати переговори.

"Метою є покласти початок припиненню вогню в Україні і не допустити майбутні жертви", - сказав Вальтер Штайнмаєр.

"Це було важкою дискусією, але я вірю і сподіваюся, що ми досягли прогресу щодо певних моментів", - сказав він журналістам.

Росія заперечує надання допомоги повстанцям та звинувачує Київ, за підтримки Заходу, в ініціації гуманітарної кризи шляхом безрозбірного застосування збройних сил проти російськомовного населення у Східній Україні, яке відмовляється підкорятися українському урядові.

Андрій Лисенко, речник українських збройних сил, сказав, що урядові війська вели бій із сепаратистами в Луганську в суботу і взяли під контроль відділ міліції у Жовтневому районі.

"Вони підняли державний прапор над ним", - сказав Лисенко.

Керівники сепаратистів у Луганську були недосяжні через телефон, і речниця сепаратистів у Донецьку, ще одному місті-оплоті сепаратистів, сказала, що не має жодної інформації стосовно Луганська.

Фотографія, опублікована на Твіттері, засвідчує український прапор на фасаді відділку міліції, але не може бути підтверджена незалежним джерелом pic.twitter.com/fhzEPyUpMp.

Якщо це підтвердиться, то взяття відділку міліції є важливою подією, оскільки Луганськ протягом кількох місяців був редутом сепаратистів, де київський уряд не мав юридичної сили. Сепаратисти все ще контролюють частини кордону, які пов'язують Луганську область з Росією.

Президент України Петро Порошенко повідомив про військові успіхи, кажучи, що його війська відбили залізничну розв'язку Ясинувата на північ від Донецька, яка, за його твердженнями, мала "стратегічне значення".

Критична фаза

Чотиримісячний конфлікт на українському російськомовному сході досягнув критичної фази, Київ та уряди західних держав нервово спостерігають за тим, чи Росія вторгнеться, щоб підтримати повстанців, яких беруть у дедалі вужче кільце оточення.

Повстанці дають відсіч зухвалою риторикою та боями.

Українська влада повідомила у неділю, що сепаратисти збили український військовий літак.

У суботу Олександр Захарченко, прем'єр-міністр самопроголошеної Донецької народної республіки, сказав, що повстанці в процесі отримання близько 150 броньованих автомобілів, у тому числі 30 танків та 1200 бійців, які пройшли тренування у Росії. Він додав, що планується проведення великого контрнаступу.

"Вони надійдуть у самий відповідальний момент", - сказав він у відео, записаному в п'ятницю.

Твердження про те, що бійці пройшли навчання у Росії, є незручним для Москви, яка неодноразово спростовувала заяви Києва і його західних союзників про постачання сепаратистським бійцям матеріальної допомоги.

"Ми вже неодноразово говорили про те, що ми не постачаємо техніку", - сказав Дмитро Пєсков, прес-секретар президента Росії Володимира Путіна.

Конвой

Українська криза зіпсувала відносини між Росією та Заходом до найнижчого рівня з часів "холодної війни і запровадила хвилю торгівельних обмежень, які шкодять економікам і Росії, і Європи".

На додачу до загальної напруги, стосунки між Росією і Україною були на ножах протягом декількох днів з приводу конвою з 280 російських вантажівок, які перевозили воду, продукти харчування і ліки.

Він був відряджений Москвою у напрямк  східної України, але залишався припаркованим у Росії біля кордону.

Київ заявив, що конвой може бути троянським конем, яким Росія доправить зброю до сепаратистів, звинувачення, яке Москва відкинула, назвавши абсурдним. Вона стверджує, що допомога є вкрай потрібною для мирних мешканців, які залишилися без води і перебувають під постійним обстрілом через наступальні операції українського війська.

Після кількох днів суперечок між Києвом і Москвою, у неділю з'явилися ознаки прогресу.

Шістнадцять вантажівок відокремилися від основного кортежу і поїхали до російського автобусного депо поблизу місця перетину кордону з Україною, кінооператор Рейтерс повідомляє з місця події.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста заявив, що російські і українські чиновники погодилися з тим, що вантаж можна буде перевірити, але ще мають домовитися про заходи безпеки.

Поразка сепаратизму?

Українські чиновники створили картину війська сепаратистів, яке знаходиться в бігах і починає паніку, хоча бойовики, з якими розмовляли журналісти Рейтерс, заявили, що чинитимуть рішучий опір.

На минулому тижні, трьох найвищих лідерів повстанців було знято з посад, що вказує на зростаючу незгоду стосовно того, як знову повернути хід бойових дій на свою користь.

Бої спричинили важкі людські втрати.

Організація Об'єднаних Націй заявила цього місяця, що за її оцінками, 2,086 чоловік, включаючи цивільних та учасників бойових дій, було убито у конфлікті. Цей показник майже подвоївся з кінця липня, коли українські сили активізували наступальні операції.

У Донецьку, який так само як і Луганськ зараз оточений київськими збройними силами, артилерійський обстріл влучив у житлові будинки, вбивши і поранивши їхніх мешканців, за повідомленнями журналістів Рейтерс. Чиновники Києва відкидають заяви, що вони використовують важку зброю для обстрілу житлових районів.

 

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин