загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Коломия запрошує учасників та гостей на VI Всеукраїнський театральний фестиваль “Коломийські представлення”

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича започаткував традицію проведення театрального фестивалю - Всеукраїнського театрального фестивалю “Коломийські представлення”.

Наступний, шостий театральний фестиваль “Коломийські представлення” відбудеться в період з 08 по 14 вересня 2014 року.

Нагадаємо, що “Коломийські представлення” є унікальним явищем на театрально-фестивальній карті України. До участі у фестивалі запрошуються театральні колективи України та зарубіжжя, які якісно вирізняється в театральному річищі - чи ракурсом репертуарної політики, чи схильністю до сценічного експериментаторства. Мається на увазі театри, які мають в репертуарі ексклюзивні роботи, що відносяться до розряду:

1. Сценічних першопрочитань (драматургічні твори вперше поставлені на театральній сцені; інсценізації літературних творів; несправедливо забуті класичні твори, які отримали нове сценічне життя);

2. Сценічних і жанрових експериментів

3. Новаторських в сценічній матеріалізації творчих думок та ідей.

Існує думка: чи варто в цей трагічний час проводити фестивалі? Наша відповідь - однозначне “ТАК”! В час коли говорять пушки - музи не мають права мовчати! З однієї простої причини - треба нагадувати людям, що вони люди, а нації, що вона нація. Треба, особливо в цей важкий час, приложити максимум зусиль, щоб зберегти і примножити наше УКРАЇНСЬКЕ… Рано, чи пізно пушки замовкнуть, перемога буде за нами, але ми не маємо права допустити попелища в душах і серцях нашого народу. Історія нам цього не пробачить… Нащадки не пробачать…

Фестивальна програма різноманітна і багата на сюрпризи

По-перше: участь у фестивалі будуть брати 10 театральних колективів з міст Києва, Львова, Полтави, Рівного, Чернівців, Вінниці, Ужгорода, Івано-Франківська, Коломиї які познайомлять глядачів з 11 своїми роботами.

По-друге: вперше участь у фестивалі беруть театри з Рівного та Вінниці: Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр з виставою “Дикун” А. Касона та Вінницький академічний обласний театр ляльок з філософською притчею А. Курєйчіка “Стариган із крилами”.

По-третє: в фестивальній програмі два Національних театри - Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької (м. Львів) та Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка (м. Київ). Заньківчани покажуть свою роботу “Пропала грамота” М. Гоголя (за сценарієм Івана Драча) в режисурі заслуженого діяча мистецтв України В. Сікорського, а столичні гості - виставу за участю легендарного “голосу Майдану”, заслуженого артиста України Євгена Нищука “Момент кохання” В. Винниченка (автор інсценізації та режисер-постановник Т. Жирко).

По-четверте: організатори фестивалю розуміють в який непростий і трагічний для долі нашої Батьківщини час відбувається фестивальне дійство. “Коломийські представлення” не можуть залишатися осторонь цих подій. Тому, вистава Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької “Пропала грамота” М. Гоголя буде благодійною. Всі зібрані кошти будуть перераховані для потреб української армії, яка зараз зі зброєю в руках захищає нашу Вітчизну від банд російських окупантів. Звісно, ми надіємося на широку підтримку цієї благородної акції коломиянами та гостями міста. Розуміючи, що бажаючих буде надзвичайно багато переглянути цю роботу і прийняти участь в благодійній акції, організатори фестивалю, спільно з заньківчанами прийняли рішення про проведення вистави не на сцені театру, а на площі Вічевого Майдану. Таким чином, “Пропала грамота” вперше буде гратися в такому незвичному форматі.

По-п’яте: організатори фестивалю вирішили започаткувати нову своєрідну “фестивальну рубрику” - вистава - легенда. В цьому році, такою виставою, на наш погляд, є комедія Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя “Мартин Боруля” І. Карпенка-Карого. Судіть самі: виставі вже більше 42 років! І весь час, незмінний виконавець ролі Мартина Борулі - народний артист України Юрій Попов!

Шосте: гостями фестивалю очікуються відомі і знакові особистості української культури: Іваничук Роман Іванович - Герой України, Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, Літературної премії ім. А. Головка, премії ім. І. Мазепи український письменник, поет, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови ім. Т.Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання (1990-94), Заслужений працівник культури України (м. Львів); Кадирова Лариса Миколаївна - народна артистка України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка; Козьменко-Делінде Валентин - відомий словацький театральний режисер, Коломієць Ростислав Григорович - заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент НАМ України, театральний режисер, педагог; Підлужна Алла Антонівна (м. Київ), Томенчук Людмила Яківна (м. Дніпропетровськ), Максименко Світлана Михайлівна (м. Львів) - провідні українські театрознавці, журналісти та багато інших відомих в театральному світі режисерів, акторів, театрознавців. А значить - будуть ще творчі зустрічі, презентації нових творів, майстер-класи. Як кажуть: стежте за анонсами!

Сьоме: вперше на базі Коломийського театру відбудеться засідання Львівського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України. Планується участь керівників колективів практично всіх західноукраїнських театрів. Нагадаємо, що цю громадську організацію очолює відома в Україні особистість - лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, народний артист України Стригун Федір Миколайович. Планується виступ перед учасниками зборів Міністра культури України Нищука Євгена Миколайовича.

І нарешті, про болюче… Фінансові проблеми не дозволили організаторам запросити ряд колективів, які прагнули взяти участь в фестивалі. Ряд колективів відмовилися від участі з огляду на всі ці фінансові негаразди. Щиро надіємося, що ці важкі часи минуть, надіємося на продовження творчих контактів та подальше співробітництво.

До списку новин