загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Експерти: Умиротворити Москву політичними поступками неможливо

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українські експерти оцінили шанси Києва в протистоянні з Москвою. Вони радять продовжувати оборонні дії та домагатись військово-технічної допомоги Заходу.

Президент України Петро Порошенко 28 серпня офіційно заявив про агресію Росії проти України. Пізніше, відкриваючи позачергове засідання Рали нацбезпеки та оборони, він зазначив, що "в ці дні відбувається справжня боротьба за незалежність України". Президент впевнений, що Україна здатна сама себе захистити. Але потребує новітніх озброєнь. "Так, нам потрібна сучасна високотехнологічна зброя, нам потрібні засоби розвідки і ці переговори на сьогоднішній день уже завершені. Я впевнений, що в нас ситуація і тут буде покращуватись", - наголосив Порошенко.

Але чи справді українське військо здатне протистояти і перемогти більшу за чисельністю й краще озброєну російську армію? Колишній керівник генштабу Збройних сил України, генерал-полковник у відставці Анатолій Лопата впевнений, що якби останніми роками українська армія свідомо не знищувалася можновладцями, сьогодні б таке питання взагалі б не постало. Лопата вважає, що Україна має достатньо звичайних, хоча й дещо застарілих озброєнь, щоби успішно протистояти агресії.

Найбільше Україні сьогодні бракує не вояків чи зброї, а політичної волі вищого керівництва держави та його рішень із організації захисту українського суверенітету, переконаний Лопата. "Треба на сьогоднішній день розглядати війну з Росією, як таку, що Україна ще не починала, бо раніше була лише якась антитерористична операція. Сьогодні перший день, коли заговорили про агресію Росії щодо України", - зазначив відставний генерал.

Головна перевага - бойовий дух

Головною перевагою України перед Росією Лопата вважає людський потенціал. "Немає жодного сумніву, що в Росії більш складна ситуація - до самої Москви Росія не може зібрати угрупування в 150 тисяч вояків. А Україна здатне це зробити, бо ми воюємо, обороняючи свою країни, й за нами правда", - зазначив військовий експерт. Водночас він наголосив, що Київ мав би домогтися воєнно-технічної допомоги Заходу, аби гарантувати успіх у відстоюванні своєї територіальної цілісності.

Натомість київський політолог Олександр Палій визнав, що переможна війна України проти Росії і за нинішніх умов неможлива. "Але вона йде. Це справді неможливо, але така війна вже ведеться", - зазначив експерт. Своєю чергою, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач уточнив, що Україна не готова виграти тривалу широкомасштабну війну проти Росії. "Але українська армія чинитиме збройний опір стільки, скільки зможе. Капітуляція означала би зникнення України й української нації, як суб'єкта історії, тому цього не може бути ніколи", - сказав експер

Войовничі настрої

Горбач також категорично відкинув можливість територіальних, чи інших поступок Росії в обмін на мир. На його переконання, виходом з теперішньої ситуації могло би стати термінове засідання Ради Безпеки ООН, виключення з його складу Росії та включення до складу цієї ради Німеччини. Це, на думку Горбача, необхідно для ухвалення рішень із зупинки агресії Росії проти Європи, на передовій лінії якої є Україна".

Політичне врегулювання нинішнього збройного конфлікту України з Росією вкрай малоймовірно, переконаний Анатолій Лопата. Так само, як і Горбач, він вважає, що агресора слід зупиняти, а не вмиротворювати. "Нам пропонують визнати анексію Криму, визнати самопроголошені Донецьку та Луганську народні республіки. Потім зажадають того ж щодо Херсонської, Одеської, Миколаївської області… Якщо Україна буде торгуватися з Росією, вона буде розчленована й повністю втратить свою незалежність", - вважає Лопата.

Ціна політичного врегулювання

Київський політолог Олександр Палій, у свою чергу, нагадав, що Київ був і є відкритий для політичного врегулювання конфлікту з Росією. Всі умови цього врегулювання, за словами експерта, детально виписані ще в Женевській угоді, яку 17 квітня підписали Україна, Росія, США і Євросоюз. Її головні положення: виведення з території України закордонних найманців, роззброєння незаконних воєнізованих формувань, амністія для тих, хто не вчинив тяжких злочинів, децентралізація місцевого урядування і проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ, щоби виявити справжніх, а не самозваних місцевих лідерів на Донбасі.

Палій вважає ці умови прийнятними, але назвав нелогічними вимоги Росії до України відмовитися від прагнення вступу до НАТО. "Росія сама створює проблеми безпеки для України і водночас вимагає відмовитись від вирішення цих проблем. Те саме стосується й російських вимог про фактичний перегляд угоди про асоціацію України з ЄС", - зазначив Палій.

Але якщо Москва й надалі поважатиме Женевську угоду лише на словах, зупинити агресію Росії проти України, на думку експерта, могла би заява США та кількох їхніх союзників по НАТО про те, що вони беруть Україну під свій захист. "Ще одним фактором стабілізації могли би стати військові навчання української армії спільно з підрозділами НАТО чи США на території України. Я впевнений, що цього б цілком вистачило для деескалації конфлікту", - переконаний Олександр Палій.

Олександр Савицький

До списку новин