загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Медичну літературу не рекомендують читати вразливим

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Про те, яку небезпеку таїть у собі зайве читання медичних новин, розповіли фахівці з університету Йогана Гуттенберга (Майнц).

Схильним до самонавіювання людям слід обережно і об’єктивно ставитися до медичної інформації, яка подається через довідники, енциклопедії та різні джерела ЗМІ.

Можливо, ви пам’ятаєте героя повісті «Троє в човні, не рахуючи собаки» (автор Джером К. Джером), який зауважив, що варто тільки йому прочитати рекламу нового лікарського засобу від якого-небудь захворювання, він помічав, що страждає від цієї хвороби, і її симптоми повністю збігаються з його відчуттями. А в медичній енциклопедії, від анемії до ящуру, за винятком пологової гарячки, і зовсім містилися симптоми всіх його хвороб.

Звичайно, все це має ту чи іншу частку перебільшення, але ефект ноцебо дійсно існує. Даний ефект проявляється в тому, що в очікуванні чогось поганого людина почне помічати у себе симптоми різних захворювань. А те, що вкоренилося в підсвідомості, змінити дуже складно. Вразливі люди схильні знаходити у себе неіснуючі хвороби. І це призводить до того, що навіть абсолютно здорові починають спостерігати у себе симптоми різних хвороб.

Вперше ефект ноцебо був встановлений під час експерименту, в якому тестувалися нові ліки. Учасники експерименту отримували «пустушку», при цьому їм говорили, що ці ліки мають побічні ефекти. Через якийсь час, деякі люди казали, що почуваються гірше.

Нове дослідження в цьому напрямку було проведено доктором Майклом Уітхофтом з Лондонського Королівського Коледжу. У дослідженні взяли участь 147 осіб, які були поділені на 2 групи. Одній групі добровольців було показано фільм про шкоду Wi-Fi, а іншій — про його безпеку. Після цього учасників експерименту попередили, що вони будуть піддані такому випромінюванню.

Через деякий час більше половини (54%) з тієї групи, хто переглянув ролик про шкоду Wi-Fi, відзначили, що їх стан погіршився. Проведений огляд показав, що таке погіршення не має під собою ніяких медичних фактів і є виключно наслідком самонавіювання.

До списку новин