загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Злочинний Донецьк: у що перетворило місто влада алкоголіків і наркоманів з автоматами

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Автоматники в камуфляжі почуваються господарями міста і змушують місцевих жителів виконувати всі їх вимоги.

Бойовики, які з весни знаходяться в Донецьку, почуваються повноправними господарями в місті. Уже не в дивину донеччанам бачити людину в камуфляжі з автоматом на плечі в магазинах і на ринках, в аптеках і на бульварах. Це може бути і молода людина або дівчина, або чоловік віком. І якщо камуфляж може розрізнятися забарвленням, а зброя – маркою, то об'єднує всіх цих персонажів нової донецької реальності одне – манера поведінки. За словами данчан, далеко не завжди бойовики дотримуються хоча б елементарні правила пристойності та ввічливості, що може обернутися трагічними наслідками для інших.

ТРЯСУТЬ АВТОМАТАМИ ПІД НОСОМ

“Завдяки” бойовикам, в Донецьку майже не залишилося хороших автомобілів. Дороги порожні, по ним ходить рідкісний громадський транспорт, їздять старі “москвичі” і “жигульонки”. Якщо раптом з'явиться розкішна іномарка – за кермом або хтось із наближених до бойовиків так званої ДНР, або представник керівництва самопроголошеної республіки.

“І на порожніх дорогах ці люди примудряються влітати в стовпи, збивати людей, загалом, потрапляти в дурні ДТП, – розповів “Сегодня” донеччанин Марк Гулевський. – У серпні, пам'ятаю, бойовики мчали на іномарці без номерів по проспекту Ілліча. Збили дівчину, між іншим, на пішохідному переході. Зібралася юрба, так вони почали стріляти в повітря, розганяти. Не давали “швидку допомогу” викликати. Нахабні такі, самовпевнені. Влітають в відбійники, огорожі, кидають свої покручені авто – і йдуть. Ніхто їм і слова не скаже. А що тут скажеш, якщо у них автомати і вони постійно ними трясуть перед носом?”

АВТОМАТИ КРАЩЕ “ГРАДІВ”

Автоматами не тільки трясуть перед носами донеччан, але і активно їх використовують в межах міста. “Ми живемо біля Мотелю, і мало не щовечора чуємо постріли з лісопосадки. Чи то у них там тренувальна база і вони стріляють по мішенях, чи то один в одного по п'яні – не знаю, – каже житель Калінінського району Андрій Штанко. – Ми, звичайно, до цих звуків звикли і вже жартуємо, мовляв, якщо не “Гради” і не гаубиці, а автомати – то це не страшно”.

Правда, далеко не всі звикли до автоматникам. “У нас в Київському районі вони можуть бігати прямо під вікнами, стріляти. Недавно ловили когось, репетували: “Туди він побіг, туда!”, Стріляли так, що гілки дерев поламані. Добре, що людей не було поблизу, тому було близько п'яти годин ранку”, – повідала донеччанка Олена Рижкова.

При появі озброєної людини в камуфляжній формі донеччани розуміють: в цьому місці стає небезпечно. Можуть перевірити документи просто так. У чоловіків питають: “Чому не йдеш батьківщину захищати?”. А ж якщо в руках у бойовиків зенітка або важкий кулемет – то жителі починають спішно замикати під'їзди та горища, інакше на даху рідного будинку тут же з'явиться вогнева точка. “Те, що він буде стріляти – ще півбіди, а то, що ответка може прямо в будинок прилетіти – ось це страшно”, – підкреслив донеччанин Валерій Писаренко.

ГОРДІ І З “РУЖБАЙКАМИ”

“Незважаючи на те, що Донецьк – місто-мільйонник, тут скрізь і завжди можна знайти знайомих. І коли в місті майже не залишилося мирних жителів, а всюди знаходилися тільки “хакімени”, я побачив серед них знайомі обличчя. Один хлопець, Володя, працював на шахті учнем майстра. Вище піднятися не міг – зловживав “біленькою”, а то й наркотиками. Інший знайомий – сусід по будинку, колишній охоронець якогось заводу. Ще були колишні студенти, продавців з нашого ринку бачив осібп'ять, – каже житель Кіровського району Антон. – Не можу сказати, що це все “інтелектуальна еліта” Донецька, все якісь проблемні, нецікаві люди. Але ось же, знайшли себе в ДНР, ходять такі горді з “ружбайками”, а на самих камуфляж бовтається, не по зросту тому що”.

При цьому молоді бойовики можуть і зав'язувати знайомство з дівчатами прямо на вулицях. “Дай стрельнути!” – Цього прохання новоявлені кавалери мало не чекають з першої секунди знайомства. “Бачив, як панянка взяла автомат в слабенькі ручки, його мотиляє з боку в бік, а ця дурненька пальцем спусковий гачок шукає, – поділився донеччанин Ігор Левченко. – Якби знайшла да вистрілила – точно кого-небудь вбила б”.

“ЗБРОЯ ПОРОДЖУЄ ВСЕДОЗВОЛЕНІСТЬ”

Психологи кажуть, що зброя чарівним чином діє на людину. “Якщо в руках у когось з'являється зброя, то неодмінно хочеться його застосувати – піти постріляти в тир або на полювання. Навіть у більшості колекціонерів збирають старовинну зброю, практично всі експонати в справному стані, – пояснив Сегодня.ua психолог Тимур Саранда. – Якщо говорити про збройні людях, які зараз знаходяться в Донецьку, безумовно, можна сказати, що кожен автоматник ставить себе набагато вище будь-якого жителя міста. Навіть демонстрація зброї, наприклад, похід в магазин з автоматом за плечем, доставляє їм свого роду задоволення, дозволяючи компенсувати життєві невдачі які відбувалися раніше. Поведінка подібних людей можна порівняти з психологією злочинця: якщо раніше людина, мріяв про високий соціальний статус, не докладаючи для цього зусиль, то зараз, взявши в руки зброю, він стає куди могутніше будь-якого бізнесмена і чиновника. Відчуваючи вседозволеність і безкарність, подібні люди можуть зробити масу помилок і нашкодити не тільки собі, а й багатьом оточуючим людям”.

Арсеній Беркан, Зайцев Василій

До списку новин