загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Із жовтня субсидії нараховуватимуть індивідуально

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Що чекає на споживачів комунальних послуг. 

Підвищення плати за газ та водопостачання для українців вже не новина. Сплачуємо більше й затягуємо паски. І хоч у різних регіонах ціни зросли по-різному, нікому такі нововведення добрих емоцій не додали. Але не все так погано. Як уже неодноразово писав «УК», для тих людей чи родин, які не в змозі платити за новими розцінками, було запроваджено субсидії та компенсації. Як зрозуміти, чи належать вони вам та які для цього необхідні документи, куди і в які терміни їх слід подавати, ми також неодноразово детально розповідали на сторінках газети.

Та, виявляється, з 1 жовтня знову слід очікувати нововведення. Чому та які зміни — саме про це  йшлося на засіданні Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради, де були присутні представники роботодавців, профспілок та держави.

— Із 1 жовтня 2014 року набуде чинності постанова Кабінету Міністрів №409 від 06.08.2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка вносить певні зміни в порядок отримання субсидій. Вона уможливить впровадження системи економічно і соціально обгрунтованих нормативів споживання цих послуг для населення задля вдосконалення порядку надання пільг та субсидій, — про це повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

І додав, що нові нормативи розробили фахівці Мінрегіону на підставі аналізу фактичного споживання цих послуг 50 тисячами українських родин. Зміни передбачають, що субсидію призначатимуть людині незалежно від того, чи є вона власником житла. Тобто якщо квартира, наприклад орендована, а той, хто в ній проживає, за підрахунками, має право на отримання субсидії, теж її одержить.

Отже, якщо нині обов’язковий платіж для тих, хто отримує субсидії, встановлено на рівні 10% сукупного доходу для сімей, усі члени яких — непрацездатні громадяни, і 15% — для інших родин, то з жовтня відсоток такого платежу розраховуватимуть індивідуально для кожної родини і залежатиме він лише від середньомісячного сукупного доходу на одного члена родини. Наприклад, якщо дохід на одного члена родини становитиме в середньому тисячу гривень, то така сім’я сплачуватиме за послуги ЖКГ на місяць близько 6—7% свого доходу. А якщо до двох прожиткових мінімумів на особу — близько 15%. Розроблено спеціальну формулу, яка дає змогу оперативно зробити розрахунки за цими обов’язковими відсотками.

— Зокрема, у цій постанові вказано соціальну норму житла, на яку можливе нарахування субсидії. Раніше на одну особу вона становила 31,5 квадратного метра (21 квадратний метр на особу плюс 10 — на родину), нині — майже 49 квадратних метрів. Крім того, встановлено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами. Отже, таким чином розв’язуватимуть проблему призначення субсидій на додаткову площу житла (наприклад щодо стандартної двокімнатної квартири площею 40—45 квадратних метрів), — наголосив посадовець.

Він також повідомив, що змінюється встановлена норма користування газом. Якщо нині за нормами на опалювання одного квадратного метра приміщення йде 11,3 кубічних метра газу, то за новими розрахунками вона становитиме 7,3 кубічного метра. Адже старі норми було встановлено ще 1996 року і відтоді майже 20 років їх не переглядали. А за цей час уже модернізували опалювальні прилади, люди утеплюють своє житло різними засобами, а отже реально споживають менше газу. І на підігрів води діяли застарілі норми — 9,8 кубометра газу для родини на місяць. Нині це 6 кубічних метрів. Першу цифру також було запроваджено давно, і нині її не підтвердили. А другу отримали за допомогою перевірки споживання газу на ці потреби серед багатьох родин, які користуються лічильниками газу.

Але більшість українців ще не встановили лічильники газу і в найближчі два роки навряд чи їх поставлять. Тому допомагати їм слід, знижуючи встановлені норми споживання газу на різні потреби. Нині робота над нормативами ще триває. Приблизно через тиждень їх нададуть на затвердження у міністерство. І тоді ж, пообіцяв посадовець, їх оприлюднять на сайті Мінсоцполітики.

Віталій Музиченко зазначив: міністерство очікує, що кількість родин, які з 1 жовтня отримуватимуть субсидію на житлово-комунальні послуги, збільшиться з нинішніх 1,3 мільйона, до 1,6 мільйона родин. Більшість із них це родини, де є пенсіонери, інваліди та діти.

Любомира КОВАЛЬ

До списку новин