загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українці платитимуть за комунальні послуги більш як тисячу гривень на місяць – експерт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Багатьом українцям нові тарифи на ЖКГ стануть не по кишені, вважає експерт.

З листопада в середньому одна сім'я за місяць буде платити від 600 до 1000 гривень за послуги ЖКГ, прогнозує Олександр Охрименко.

Тарифи на житлово-комунальні послуги вже зросли на 40-60%, але з листопада поточного року українці почнуть отримувати нові платіжки за опалення, і вже тоді, в середньому одна сім'я за місяць буде платити від 600 до 1000 гривень за послуги ЖКГ. Таку думку висловив в блозі на Корреспондент.net економіст, президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

Водночас експерт вважає, що це не межа зростання цін на комунальні послуги. За його словами, експерти Міжнародного валютного фонду закликають до 2018 року підняти тарифи на ЖКГ в Україні до рівня тарифів в країнах Євросоюзу. Оскільки Україна зробила європейський вибір, тому й повинна платити по-європейськи за комунальні послуги.

Експерт також повідомив, що вже зараз в Україні накопичилися величезні борги з оплати комунальних послуг за попередні періоди. Зокрема, згідно зі статистичними даними на 1 вересня 2014 року загальний борг українців за оплату послуг ЖКГ склав близько 11 мільярдів гривень.

"І ніхто не зможе відповісти, коли цей борг буде погашений. Може, тому МВФ вимагає від уряду України негайно розпочати заарештовувати та конфісковувати квартири злісних боржників, щоб стимулювати інших боржників одуматися і почати платити за боргами", - пояснив Охрименко.

При цьому, за його словами, МВФ і Міністерство соціальної політики України заявляє, що в Україні зростання тарифів на ЖКГ буде компенсоване програмою субсидій, яка покликана компенсувати частину платежів населенню. Зі слів представників уряду України, близько 15% сімей, або точніше власників квартир, можуть отримати компенсацію за тарифи ЖКГ.

При цьому, згідно зі статистичними даними на 1 вересня поточного року тільки 2,8% сімей в Україні отримують субсидії на компенсацію тарифів ЖКГ. При цьому близько 80% всіх, хто отримує субсидії, це, як правило, самотні пенсіонери.

"Це цілком логічно. Дуже часто самотні пенсіонери в Україні мають низький дохід і невелику пенсію. Але що робити матерям з маленькими дітьми або багатодітним сім'ям, - вони з точки зору соціальної служби не є соціально незахищеними і їм не передбачена субсидія. Та й сама субсидія, яка призначається, навряд чи здатна компенсувати зростання тарифів ЖКГ. За серпень-місяць 2014 року, середній розмір субсидії був 75 грн на одну сім'ю", - пояснив Охрименко.

Але ця сума, за словами експерта, реально компенсувати зростання тарифів ЖКГ не здатна.

У разі якщо взимку сума компенсації і зросте до 100 гривень, все одно середньостатистична сім'я не зможе оплатити "комуналку".

"Але, якщо б дійсно ця компенсація працювала. А то бюджет, як завжди, не має грошей. В результаті, підприємства ЖКГ недоотримують грошей, які вони повинні отримати як компенсацію за ту суму, якої не доплачує населення", - додав експерт.

Як повідомляв Кореспондент.net, у цілому в Україні тарифи на гарячу воду зростуть на 50%, а опалення, враховуючи, що за нього платитимуть тільки під час опалювального сезону, подорожчає в 2,8 рази.

Водночас Верховна Рада прийняла закон, яким буде контролювати дотримання законів у сфері держрегулювання природних монополій та суміжних ринків з енерго, газо-, тепло- та водопостачання.

До списку новин