загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Із 1 жовтня субсидії рахують по-новому

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

…у зв’язку із встановленням державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування

Що ж це за стандарти і чи дадуть вони змогу отримувати субсидії тим, хто мав їх досі, ми попросили розповісти начальника управління праці і соцзахисту міськвиконкому Віру МЕЛЬНИК. Ось що вона повідомила.

Щодо соціальних норм житла і соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій

Прийнято постанову Кабміну «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Нею затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) і соціальні нормативи користування житлово-комунальними по­слугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Соціальна норма житла для надання пільг залишилася на рівні нині діючих норм площі житла: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб, – 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.

Тепер передбачено застосування регіональних коригуючих коефіцієнтів до соціальних нормативів користування послугами газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення. Для Рівненської області вони становлять: 1,079 для індивідуальних житлових будинків та 0,517 для багатоквартирних житлових будинків.

Встановлені також єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів. Нині норми споживання цих послуг для надання пільг і субсидій встановлюються органами місцевого самоврядування.

А от соціальний норматив споживання теплової енергії на опалення житла Постановою не передбачено. Для нарахування пільг і субсидій на оплату послуги з централізованого опалення застосовуються норми споживання, встановлені органами місцевого самоврядування.

Оскільки нарахування плати за централізоване постачання холодної і гарячої води у разі відсутності лічильників буде здійснюватися за нормами, затвердженими органами місцевого самоврядування, а пільги і субсидії надаватимуться на соціальний норматив, то передбачено, що нарахування плати за користування відповідними послугами для інвалідів війни у разі відсутності лічильників буде здійснюватися згідно із соціальними нормативами, встановленими постановою.

Зміни в порядку надання житлових субсидій

Внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, згідно з якими:

— комісії позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;

— передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менші, ніж прожитковий мінімум;

— субсидія надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок, бо нині субсидія на загальних підставах призначається лише власнику житла;

— для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані і проживають окремо, субсидія призначається на соціальну норму житла (нині субсидія призначається без урахування додаткових 10,5 кв. м на сім’ю);

— сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;

— субсидія призначається, виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється;

— якщо споживачів відключено від централізованого теплопостачання і населення для обігріву приміщень використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення.

Визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ

Новації такі:

— змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу;

— виключаються положення щодо можливості зменшення обов’язкового платежу громадян внаслідок економного споживання послуг;

— перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.

Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів субсидії визначатиметься в такому порядку:

1) обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;

2) середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і таким чином визначається середньомісячний дохід на одну особу;

3) дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у 2014 році – 1176 грн), тобто визначається співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;

4) отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант взято обов’язкову плату за житлово-комунальні послуги у розмірі 15% доходу родини при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів), і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

 

Приклад 1

У квартирі зареєстрована одна особа – пенсіонер. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 300 гривень. Пенсіонер не працює, пенсія за 6 місяців становить 12 000 гривень. Середньомісячний сукупний дохід становить 2 000 гривень (12 000 грн : 6 = 2 000 грн).

Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 2 000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%

Тобто пенсіонер повинен сплачувати за житлово-комунальні послуги 255,2 грн (2 000 * 12,76%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (300 грн – 255,2 грн = 44,8 грн).

Приклад 2

У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з двох пенсіонерів. Розмір плати за житлово-комунальні послуги, виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами, становить 400 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 2 500 гривень. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1 250 гривень (2 500 : 2 = 1 250 гривень).

Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 1 250 : 1176 : 2 * 15% = 7,97%

Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 199,3 грн (2 500 * 7,97%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 199,3 грн = 200,7 грн).

Приклад 3

У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з чоловіка, дружини та двох дітей. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 400 гривень. Чоловік та дружина працюють, дохід за 6 місяців – 24 000 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 4 000 гривень (24 000 грн : 6 = 4 000 грн). Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1 000 гривень (4 000 : 4 = 1 000 гривень).

Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 1 000 : 1176 : 2 * 15% = 6,38%

Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 255,2 грн (4 000 * 6,38%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 255,2 грн = 144,8 грн).

Із 1 жовтня буде проведено перерахунок раніше призначених (діючих) субсидій у зв’язку зі зміною відсотка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

До списку новин