загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійна реформа очима правозахисника з Кіровоградщини

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В квітні минулого року я написав коментар щодо пенсійної реформи - її прорахунки та наслідки. Як відомо, вона була прийнята, а чисельні змоги її відмінити зазнали фіаско, в тому числі завдяки депутатам від 103 округу. Пропоную переглянути деякі тези мого розгорнутого коментаря та в умовах розгортання реформ знову поставити пенсійну реформу на порядок денний.

Чому реформа недосконала?

Навколо питання пенсійної реформи зараз є багато спекуляцій, і, враховуючи це, слід звернути увагу на дві речі. По-перше, проведення пенсійної реформи в умовах функціонування сьогоднішньої банківської системи неможливо у зв'язку з неможливістю накопичення пенсійних коштів на довгостроковій основі. У зв'язку з тим, що у банківській системі країни немає стабільності і банки один за одним банкрутіють, не виконуючи своїх зобов'язань перед клієнтами, для розвитку таких глобальних проектів державі перш за все потрібно відновити своє ім'я.

Держава повинна діяти послідовно: спочатку виконати свої зобов'язання перед громадянами з боргів Ощадбанку Української РСР, потім створити надійні державні механізми захисту інтересів майбутніх пенсіонерів з накопичення грошових коштів. Лише після цього можна починати власне реформу.

Сьогодні у пенсійній сфері є класовий поділ людей за "сортами". Так, законодавство України нерівною мірою розповсюджується на українців, передбачаючи виключення для високопосадовців і посадових каст. Ними є, приміром, працівники судів, Нацбанку України та ін. Відомі приклади, коли деякі з них отримують пенсії до сотні тисяч гривень на місяць.

Як потрібно проводити реформу?

Реалізація пенсійної реформи у даний час повинна проходити так. Нульовий (підготовчий) етап: розрахунок по боргових зобов'язаннях Ощадбанку для формування довіри населення. Перший етап: створення реального механізму захисту накопичених рахунків з можливістю інвестування в неризиковані інвестиційні проекти з метою примноження пенсійних коштів до моменту виплати. Якщо ці кошти стануть основою дешевого довгострокового кредитування українських підприємств, то, стимулюючи розвиток виробництва та збільшення кількості робочих місць, вони таким чином наповнюватимуть той же пенсійний фонд.

При цьому пенсіонерів, які сьогодні отримують кошти, слід перевести на фінансування з Державного бюджету України, а гроші тих, хто сплачують пенсійні відрахування, перевести на накопичувальні пенсійні рахунки, які будуть використовуватися з метою накопичення і для кредитування вітчизняних підприємств. У зв'язку з цим постає питання достатнього обсягу грошових коштів у держбюджеті для забезпечення громадян, котрі отримують пенсії. По-перше, треба переглянути надмірні пенсії у десятки тисяч гривень і довести їх до реального рівня можливостей держбюджету. По-друге, необхідно розробити і впровадити програму поповнень бюджету з метою фінансування у повному обсязі пенсій, які сьогодні сплачуються з державного бюджету України.

Слід запровадити реформування системи нарахування заробітної плати і переводити нарахування на дві частини: частину коштів солідарно сплачувати робітникам, а іншу частину - підприємствам. При цьому ці частки повинні бути такими: підприємства сплачують 12,5% нарахувань на фонд заробітної плати, людина - 12,5%. Ці кошти повинні йти на накопичувальний пенсійний рахунок фізичної особи, яка матиме доступ до цього рахунку і по досягненню пенсійного віку використовувати ці кошти. Людина матиме можливість відслідковувати збільшення цих коштів у зв'язку з можливістю їх використання третіми особами у комерційних цілях, які суперечать особистим інтересам громадян. Неодмінно нам потрібно зменшити пенсійний вік для чоловіків та жінок, враховуючи той факт, що у нас достатньо низький та нетривалий рівень життя, багато людей навіть не доживає до пенсійного віку. З урахуванням сьогоднішніх цін мінімальна пенсія повинна складати не менше ніж 2800 грн.

Віктор Медвідь

До списку новин