загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Книжки, як зберегти

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Нині дедалі більше сімей створюють власні бібліотеки, в яких є підручники, книжки зі спеціальності, енциклопедії, довідники, словники, художні твори. Проте не кожен уміє добирати книги, щоб вони відповідали запитам усіх членів сімїта збагачували їх духовно. Часто-густо книжки купуються випадково, під впливом чужої думки. І внаслідок цього в квартирі нагромаджується література, яку не завжди читає навіть ініціатор її придбання. Є й такі сім’ї, де зібрано цінні видання, але вони виконують декоративну роль, вражаючи знайомих гарними палітурками.

Щоб книжки служили вам довго й приносили користь багатьом поколінням вашого роду, їх, як і речі, треба дбайливо доглядати. Книжку, яку ви починаєте читати, обгорніть чистим папером або вкладіть у спеціальну поліетиленову чи клейончасту обкладинку, куплену в магазині «Канцелярські товари». Відриваючись від читання, не загинайте аркушів. Завжди під рукою тримайте закладинку — з паперу, шкіри, картону, дерматину. Сонячні промені знебарвлюють обкладинки, під впливом їхньої дії жовкне папір. Тому зберігати книги слід у затінених місцях. Не залишайте недочитаних книг відкритими у сонячній кімнаті, біля гарячих батарей, на телевізорі та інших місцях, де є джерела тепла. Книжки люблять повітря. Тому їх треба провітрювати час від часу, особливо тоді, коли вони зберігаються у закритих шафах.

Оберігайте книжки від пилу та вологи. Прибираючи квартиру, зніміть книжки з поличок, сухою м’якою ганчіркою протріть їхні палітурки або почистіть пилососом. Дуже забруднені дерматинові палітурки можна протерти ватним тампоном, намоченим у нашатирному спирті. Якщо у вашій бібліотеці є старовинні книги із шкіряними Книжки спинками, чистити їх слід м’якою ганчіркою, намоченою у мильній воді. Після цього книжки висушують і витирають сухою ганчіркою. Жирові плями зі сторінок книжки можна вивести розведеним у воді картопляним крохмалем (1 столова ложка крохмалю на 1/2 склянки води). Накладіть акуратно крохмальну кашку на заплямоване місце й, коли крохмаль висохне, зітріть його м’якою ганчіркою. Чорнильні плями виводяться 10-процентним перекисом водню. Для цього побризкайте пляму перекисом і протріть це місце ватою, намоченою у холодній воді. Потім з обох боків листка покладіть промокальний папір і закрийте книжку. Через деякий час папір вбере в себе вологу і пляма зникне. Виявивши загнуті сторінки в книжці, покладіть зверху і знизу на загнутий край промокальний папір, а на книжку покладіть якийсь тягар. Якщо книга порвалася, реставруйте ЇГ, не чекаючи, коли вона зовсім стане непридатною для користування. Особливо обережно слід поводитися з книжками у м’якій обкладинці. Якщо від необережного поводження така книжка розсипалась, відріжте бритвою спинку, наклейте з допомогою клею ПВА вузьку смужку паперу, а потім зверху приклейте знову відрізану спинку. Книжка ще довго служитиме вам. Буває, що в книгах заводяться комахи (міль, таргани тощо). У цьому разі протріть внутрішню частину обкладинок книг ганчіркою, намоченою у скипидарі. Для профілактики у книжкові шафи можна класти пучок однієї з лікарських трав, що мають сильний запах — пижмо звичайне (народні назви: дика горобинка, жовта горобина, коровай, райцвіт та інші), полин, чебрець повзучий або шматок кореню оману високого (дев’ятисилу). Якщо у вашій квартирі завелися миші, майте на увазі, що вони можуть псувати книжки, зокрема обгризати на обкладинках клей. Заведіть книгу обліку своєї бібліотеки, хоч би якою великою чи малою вона була. До неї записуйте не лише назву книжки, її автора, ціну, а й місце, де вона зберігається. Вести книгу можна доручити комусь із дітей. Досвід свідчить, що діти залюбки виконують це доручення. Привчайте дітей змалку до читання, виховуйте в них любов до книги, навчіть їх берегти книгу, не бруднити її, не ламати. Зберігаючи бібліотеку, водночас не можна перетворювати її на недоторканний скарб. Давайте читати книжки своїм друзям, знайомим, але обов’язково записуйте в книзі обліку, кому, коли і яку ви видали книжку. Не соромтеся нагадати неакуратним боржникам про повернення книжки. А якщо людина виявиться необов’язковою, не давайте їй більше книжок.

До списку новин