загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В списку соціально-значущих товарів планують залишити лише хліб та молоко

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Таке рішення вдарить по малозабезпеченим, які не витримають чергового подорожчання

 

Уряд має намір відмовитися від регулювання цін на соціально значущі товари, в списку таких продуктів хочуть залишити тільки хліб і молоко

Як пише видання «Комсомольская правда в Україні», уряд має намір відмовитися від регулювання цін на соціально значущі товари, знявши всі обмеження на їх вартість. Якщо сьогодні у списку «соціальних продуктів» півтора десятка найменувань, то тепер в Кабміні збираються залишити тільки дві позиції — хліб і молоко.

Противники цієї ініціативи говорять, що таке рішення вдарить по малозабезпеченим, які просто не витримають чергового подорожчання. Однак експерти запевняють: по-перше, існуюча система практично не працює. А по-друге, ціни на продукти вже досягли свого піку і далі рости їм просто нікуди.

«Наприклад, закупівельні ціни на м'ясо з серпня залишаються стабільними, — зазначила начальник аналітичного агентства ААА Марія Колесник. — Вартість м'ясних продуктів на прилавках сьогодні настільки висока, що люди перестають їх купувати, так що виробники будуть просто змушені знижувати ціни».

За словами експерта, діюча система анітрохи не стримує ріст цін, оскільки товаровиробники завжди знайдуть, як обійти заборони. Наприклад, згідно з чинним порядком регулюванню підлягають ціни на вершкове масло жирністю до 72,5%. І виробники просто перестали його випускати: на прилавках лежить масло жирністю 72,8%, 73% і т. д.

Ціни на яйця взагалі скачуть в залежності від сезону, нітрохи не звертаючи уваги на те, що їх повинні регулювати: влітку — дешевші, взимку і перед Великоднем — дорожче.

«Ще один приклад — соціальний хліб, — додає експерт з роздрібної торгівлі Андрій Куценко. — В магазинах дійсно продають соціальний хліб, який їсти неможливо, і десятки сортів «несоціального», ціни на який кусаються. До речі, ті ж пенсіонери приходять в супермаркети рано зранку не за соціальним хлібом, а за зниженими в ціні здобними булочками і пляшками, які залишилися нерозпроданими з минулого дня ».

Словом, резюмують експерти, ціни на ринку регулюються не заборонами, а співвідношенням попиту і пропозиції. І цінове регулювання деколи стає полем для корупції окремих чиновників, які, прийшовши з перевіркою до виробника, завжди можуть знайти приводи для стягнення.

До списку новин