
Росія каже, що визнає результати спірних виборів у східній Україні, які бойовики планують провести 2 листопада.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що вибори у Донецькій та Луганській областях "будуть важливими для легітимізації влади".
Але Україна і західні уряди заявляють, що вибори не повинні відбутися. Вони звинувачують Росію в постачанні озброєння повстанцям.
Українські війська весь цей час воюють з проросійських бойовиками на сході.
Хитке перемир'я набуло чинності 5 вересня, але багато порушень вже мали місце, і ситуація досі залишається досить нестабільною.
У Києві прозахідні партії лідирують у парламентських виборах, що відбулися в неділю.
Україна закликала Росію натиснути на сепаратистів, аби вони не проводили власні вибори на сході.
Але Лавров зазначив: "Ми очікуємо, що вибори відбудуться, як і було погоджено, і ми, безумовно, визнаємо результати".

"Народні Республіки"
Український дипломат розповів агентству новин AFP, що підтримка Москвою виборчого процесу бойовиками "підриватиме мирний процес".
Голосування 2 листопада - це набагато раніше, ніж було погоджено українським законодавством, яке надало відколотим регіонам обмежене самоврядування.
"Ми розраховуємо, що вибори будуть вільні і що ніхто ззовні не намагатиметься зруйнувати їх", - сказав Лавров.
Озброєні сепаратисти, які захопили урядові будівлі в Донецьку та Луганську у квітні, проголосили "Народні Республіки" в обох регіонах, лояльні до Москви, а не до Києва. Обидві області, зазвичай, називають "Донбасом".
Принаймні 3700 людей загинуло у військових діях та ще більше змушені рятуватися втечею до інших регіонів України або до Росії.
У 2008 році Росія також підтримала проросійських сепаратистів у Грузії і пізніше визнала незалежність самопроголошених регіонів.
Згідно з угодою про перемир'я, українська влада пообіцяла не притягувати до відповідальності лідерів східних бойовиків. Все ж багато українських політиків вимагають судового переслідування, обвинувачуючи повстанців у "тероризмі".
Угода також передбачала відведення "незаконних угруповань бойовиків" з України, але повстанці і надалі залишаються добре озброєними і не зрозуміло, скільки російських "солдатів-волонтерів" все ще допомагає їм.
Москва запевняє, що всі російські солдати, які воюють в Україні, є фрілансерами-волонтерами, незважаючи на те, що Україна і західні уряди стверджують, що Росія попередньо надіслала в Україну підрозділи регулярної армії.

"Війна зі сходу"
Кремлівський прес-секретар Дмитро Пєсков підтвердив, що Росія підтримає сепаратистські вибори, сказавши: "Росія не має необмежених важелів впливу і не варто їх перебільшувати".
"У цьому випадку основним фактором є не вплив Росії, а рішення, прийняте керівництвом цих республік, цих народів", - сказав він.
Високопосадовець українського МЗС, Дмитро Кулеба, сказав AFP, що Москва ставить під загрозу угоду про припинення вогню, підписану в Мінську.
"Наміри Росії прямо суперечать Мінському договору, підривають узгоджений процес деескалації та мирного вирішення і продовжують послаблювати довіру до неї (Росії) як надійного міжнародного партнера", - сказав він.
Президент України Петро Порошенко провів у вівторок паралелі між Другою світовою війною та конфліктом на Донбасі, кажучи: " Цей раз (війна) з'явилася не з Заходу, а зі Сходу. Вперше за 70 років ми знову повинні захищати Україну, її територіальної цілісність і свободу".
Переклад з англійської.
Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.