загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дивовижні факти і явища: Чому ми, засинаючи, здригаємось

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

«Гіпнотичні судоми», сонні посмикування, «дотик диявола»… Кожен з нас хоча б раз у житті відчув це, але що ж ховається за цим незвичайним явищем?

Чи добре ви знаєте себе? Замислюючись, ми розуміємо, що це далеко не так. Дослідження тіла, мозку, свідомості та підсвідомості, сну, сприйняття часу і простору відкривають перед нами дорогу в незвідане, змушують ставити незвичайні питання і знаходити ще більш неймовірні відповіді. Наукові експерименти та медичні дослідження зливаються воєдино, допомагаючи нам дізнаватися багато нового. Представляємо вам добірку найцікавіших фактів і явищ про одне з найдивовижніших творінь — людське тіло.

І почнемо з одного явища, яке в Середньовіччі називалося «дотиком диявола», а в сучасній медицині отримало менш зловісну назву — «гіпногогічні судоми» або міоклонія.

Що ж ховається за цією назвою? Під час занурення в сон, мозок випускає раптові імпульси, під дією яких наші руки і ноги починають сіпатися. Уявіть, як після напруженого дня ви вирішуєте прилягти відпочити. Ви лягаєте в ліжко і поступово засинаєте… Але несподівано раптове здригання змушує вас прокинутися. Це явище й отримало назву міоклонія.

Мабуть, немає в світі людини, яка б хоча б раз у житті не відчувала таких раптових здригувань уві сні, які змушують прокинутися. Деякі люди щоразу відчувають міоклонію, як тільки намагаються заснути, а інші — дуже рідко.

І хоча вивчення «гіпногогічних судом» почалося вже давно, досі ніхто точно не знає, що є причиною цього явища. Колись вважалося, що під час сну душа людини покидає тіло і йде в потойбічний світ. І все, що людина може побачити уві сні, — виверти диявола. А якщо людина раптово здригається уві сні — це і є «дотик диявола».

Одні вчені вважають, що здригування уві сні — лише наслідок переходу між стадіями сну. Інші, ґрунтуючись на своїх дослідженнях, впевнені, що в усьому винен гіпоталамус — невелика ділянку мозку, що реагує на уповільнення дихання та серцебиття. І саме гіпоталамус управляє різкими скороченнями м’язів. І ці скорочення — перевірка життєздатності організму. Також існують й інші версії появи сонних посмикувань: нервове напруження, брак магнію в організмі, різка реакція на зовнішні подразники.

Однак на цьому пояснення здригань уві сні не вичерпуються. В наш час багато цікавих експериментів було проведено саме в ході вивчення процесів, що відбуваються в мозку під час занурень у сон.

Психолог Т. Стаффорд — один із дослідників гіпногогічних судом. Було відмічено, що сонні посмикування найчастіше зустрічаються у дітей. Сновидіння дітей відрізняються від снів дорослих: вони не є відображенням того, що відбувається в реальності і досить прості за змістом. У людини, що зазнає гіпногогічних судом під час засипання, моторна частина нервової системи зберігає контроль над тілом.

Прийнято вважати, що в нашому мозку є один перемикач, що керує нашим сном. Цей перемикач (називається «сон-неспання») перебуває в стані «вимкнено» в денний час, і в стані «увімкнено» вночі. Однак це не так. В нашому мозку є дві протилежні системи, які протягом дня «борються» за право переважання.

Одна з цих систем — ретикулярна активувальна система — міститься в найбільш розвиненій частині нашого мозку — під корою. Ця система складається з мережі нервових клітин і розташована в центральних відділах стовбура головного мозку. А ці частини мозку керують основними фізіологічними процесами, такими, як дихання. Під час неспання ретикулярна активувальна система працює на повну.

Інша система — повна протилежність першій — вентро-латеральне преоптичне ядро гіпоталамуса. Ядро розташоване перед точкою перетину очних нервів, ближче до кори мозку. Розташування ядра поруч із зоровим нервом дозволяє йому отримувати сигнал про настання або завершення світлового дня. Ця система відповідає за процес засинання і впливає на цикли нашого сну.

Наприкінці дня, після «протистояння» між цими двома системами, «перемагає» друга, що відповідає за процес засипання. Настає сонний параліч. Але у випадку, коли перша система ще намагається «боротися» за контроль над моторною частиною нервової системи, то на тлі сонного паралічу, тіло здійснює хаотичні рухи — сонні посмикування.

В цей час наш розум також перебуває у перехідному стані і намагається пояснити власну активність, що й виявляється у снах. Гіпногогічні судоми вбудовуються в сон, і людині може снитися, що вона падає або оступається. Багато людей кажуть, що вони відчувають сонні посмикування саме під час таких снів.

Учені говорять, що таким чином зовнішні подразники, що приходять із реального світу в наші сни, перетворюються на щось дивовижне завдяки здібностям нашого розуму.

Аліна Танько

До списку новин