загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українські проросійські бойовики провели вибори на сході, сприяючи загостренню конфлікту

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

МОСКВА - жителі контрольованої повстанцями східної України в неділю обирали лідерів, зробивши ще один крок на шляху до створення незалежного анклаву і посилюючи напруженість у відносинах між Росією і Заходом.

Тисячі мешканців по всій знищеній війною східній Україні вишикувалися у чергу у неділю, щоб засвідчити свою підтримку теперішньому керівництву бойовиків, що працює над створенням нової проросійської держави на південному сході країни.

Голосування, яке було схвально зустрінуте Росією і засуджене західними та українськими лідерами,  мало що змінить у плані керівництва на місці. Але повстанці стверджують, що це надасть їм певну міру народної підтримки в переговорах із центральною владою Києва і підкреслить, наскільки сильно Україна втратила контроль над областю.

Лідери повстанців заявили, що часто порушуване двомісячне припинення вогню скасоване і заявили минулого тижня, що планують відвоювати більше території, яка є життєво важливою для створення їхньої держави.

У неділю  представник українських військових повідомив, що за останні дні до східної України надходило багато російської військової підтримки, і свідки у неділю інформували про довгі колони неідентифікованих військових вантажівок, які направлялися до твердині бойовиків міста Донецька. Напередодні голосування міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що РФ визнають результати виборів.

"Я голосував за мир і майбутнє нашої республіки", - сказав після голосування лідер повстанців Олександр Захарченко, повідомляють РІА Новини. Після виборів, стверджував він, Київ "визнає нас, віддасть нам нашу землю без бою і ми встановимо хороші дипломатичні відносини".

Захарченко, колишній електрик у шахті східної України, прийняв керівництво сепаратистами в Донецькій області від російського громадянина на початку серпня. Його кандидатура у неділю  була протиставлена двом іншим маловідомим іменам. Очікувалось, що лідер бойовиків у Луганській області, Ігор Плотінський, ветеран збройних сил СРСР і колишній державний службовець,також переможе.

Повстанці не мали доступу до списків виборців, тому голосувати міг  хто завгодно і на будь-якій дільниці, де він або вона хотіли, а також онлайн. Повсюди на дільницях були присутні масові скупчення людей, довгі черги, хоча дільниць і було менше, ніж на українських парламентських виборах 2012 року і було важко визначити чіткі цифри відвідування. Багато жителів втекли до інших регіонів України та Росії.

Дехто зі свідків бачили  на виборчих дільницях бойовиків. На інших дільницях люди продавали  за зниженими цінами цибулю, капусту та моркву.

Російські парламентарії, лояльні до Кремля, заявили, що після виборів вони можуть посилити підтримку бойовиків і самопроголошеної держави, яку вони називають Новоросією.

"Вибори, які відбуваються сьогодні, є законною і цивілізованою формою реалізації права на самовизначення для людей Новоросії", - Сергій Железняк, віце-спікер нижньої палати парламенту, сказав у заяві  на офіційному веб-сайті політичної партії російського президента Володимира Путіна "Об'єднана Росія".

Керівництво України було набагато менше оптимістично налаштоване стосовно голосування. Служба безпеки України заявила у неділю, що вона порушує кримінальну справу за фактом виборів і повідомила про оголошення персонами нон-грата кількох крайніх правих європейських політиків, котрі прибули у східну Україну для спостереження за виборами.

"Україна і весь цивілізований світ не сприйме цей фарс, - Президент України Петро Порошенко написав у Твіттері в неділю. - Я сподіваюся, що Росія не визнає ці псевдо-вибори! "

Повстанці, як здається, прагнуть створити анклав, подібний до Придністров'я у Молдові або Південної Осетії у Грузії, два місця у колишніх радянських республіках, де Кремль використовує свої важелі впливу на національні уряди.

Але контрольовані бойовиками регіони Східної України все ще глибоко залежні від Києва з точки зору електропостачання та інших основних ресурсів. Повстанці щосили намагаються знайти шляхи виплатити гроші державним службовцям та пенсії, які київська влада більше не оплачує на територіях, контрольованих ними.

Сепаратистський конфлікт почався після того, як проросійський Президент України Віктор Янукович був усунений з посади в лютому. Росія після цього анексувала український Кримський півострів, а сепаратистські мітингувальники з квітня почали захоплювати урядові будівлі та цих територіях. У військових діях, за оцінками ООН, вже загинуло понад 4000 чоловік, включаючи сотні людей з часу, коли припинення вогню вступило в дію 5 вересня.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин