Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.
День Визволення Києва.
1860 — Авраама Лінкольна обрано 16-м президентом Сполучених Штатів.
1916 — Жанетт Ренкін, феміністка і пацифістка зі штату Монтана, стала першою жінкою, обраною до Конгресу США. Саме завдяки її зусиллям за часів керівництва Національною американською асоціацією суфражисток жінки Монтани отримали право брати участь у виборах ще 1914 року, на шість років раніше, ніж в США загалом .
1919 — у Зятківцях на Поділлі підписаний договір про перехід Української Галицької армії під командуванням генерала Мирона Тарнавського на бік російської Добрармії під командуванням генерала Антона Денікіна .
1932 — на виборах у Німеччині більшість голосів отримала партія націонал-соціалістів .
1943 — війська Першого українського фронту під командуванням генерала Ватутіна штурмом взяли столицю України місто Київ .
1949 — за звинуваченням у контрреволюційній діяльності заарештовано російського історика Лева Гумільова .
1956 — на знак протесту проти придушення Угорського антикомуністичного повстання Іспанія та Нідерланди відмовилися брати участь в Олімпійських іграх в Мельбурні .
1960 — у Києві пущено першу чергу метрополітену — 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії від станції «Вокзальна» до станції «Дніпро» .
1962 — Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що засуджувала політику апартеїду в Південно-Африканській Республіці і закликала всіх членів ООН припинити будь-які економічні та військові стосунки з ПАР .
1986 — у залізничній катастрофі на станції Користівка загинуло 44 особи, ще 100 поранено .
1999 — в Австралії 54,5% виборців висловилось на референдумі проти проголошення країни республікою, що її президент обирався б парламентом, і за подальше визнання формальним головою держави британського монарха .
Цього дня народилися:
1494 — Сулейман I Кануні (Пишний, Великий), турецький султан (1520—66) з династії Османів, завойовник Балкан, Закавказзя, Месопотамії, Аравії та Алжиру .
1811 — Маркіян Шашкевич, священик УГКЦ, український письменник, поет, культурно-громадський діяч, голова «Руської трійці» .
1814 — Адольф Сакс, бельгійський майстер духових інструментів, винахідник саксофона .
1836 — Чезаре Ломброзо, італійський психіатр, антрополог, криміналіст, автор теорії про вроджену схильність до злочинних дій осіб з певними антропологічними рисами обличчя .
1855 — Дмитро Яворницький, український історик, дослідник козацтва, археолог, етнограф, фольклорист, письменник, академік АН УРСР (1923) .
1860 — Ігнацій Ян Падеревський, польський піаніст-віртуоз, композитор, політик і громадський діяч (перший прем’єр-міністр Польщі, 1919), родом з України.