загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Музеї історії Луцького братства відбудеться презентація найповнішої збірки джерел до історії авторитетної ранньомодерної волинської спільноти – Луцького Хрестовоздвиженського братства

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Багаторічні архівні пошуки відомого українського вченого Михайла Довбищенка – д-ра іст. наук, доцента Київського національного університету ім. Т. Шевченка увінчались виходом в світ наукового збірника Архів Української Церкви: Серія 2. Джерела. Випуск I. Історія Луцького братства і братського монастиря 1617–1833 років, – Луцьк: Видавництво «Терези». –688 с. Презентація книги пройде 11 листопада 2014 р. о 15-00 год. під егідою Волинського краєзнавчого музею в Музеї історії Луцького братства (вул. Йова Кондзелевича 5). Учасники зустрічі матимуть можливість поспілкуватися з автором.

Сфера наукових зацікавлень Михайла Володимировича Довбищенка – історія Церкви та релігійних рухів в Україні литовсько-польської доби. Він автор 50 наукових статей. З 2011 року реалізує авторський поект "Архів Української Церкви", мета якого ввести до наукового обігу нові документи та матеріали з історії Церкви в Україні. Випуск у світ зазначеного збірника – черговий етап реалізації цього задуму. На черзі третій випуск, присвячений історії парафіяльних церков Луцько-Острозької єпархії 1730 – 1750 рр.

Після публікування вибраних братських документів Київською археографічною комісією у XIX ст. презентована книга є першою і на тепер вичерпною українською студією з історії всеволинського братського союзу з центром в Луцьку. До складу збірника увійшли 245 документів, переважна більшість яких публікується вперше, частина – археографічні повтори. Хронологія джерел максимально повна: від часу заснування братства у 1617 р. до закриття братського монастиря у 1833 р. Майже всі нові документи були виявлені у фондах Центрального державного історичного архіву України в м. Києві. З їх числа найважливішими стали актові книги повітових судів Волинського воєводства, а також фонд 2073 (Луцький чоловічий монастир), який, при детальнішому вивченні, виявився архівом Луцького братства і братського монастиря XVII – XIX ст.Корисною стане книга і для дослідників стародавнього міста Луцька. Враховуючи майже повну відсутність книг луцького магістрату документальний масив презентованого збірника дає виняткову можливість ознайомлення з реаліями тутешньої містобудівної ситуації: планувальною та просторовою структурою Луцька, включно з його передмістями, кварталами, вулицями, дорогами, оборонними укріпленнями. Оприлюднені документи є також рідкісними джерелами до генеалогії луцького поспільства.

Особливим акцентом акції стане місце презентації – архітектурна пам’ятка національного значення Мурований монастир Луцького братства 1647 р., який давно в очікуванні на таку подію!

До списку новин