загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Виставка коренепластики Любомира Калиневича в Шевченковому Гаю у Львові

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

12 листопада 2014 року відбудеться відкриття виставки коренепластики Любомира Калиневича (виставковий зал хати с.Тухолька).

Чи доводилося вам коли–небудь побувати у світі казки, омріяному ще з дитинства, світі неповторної краси і витонченості? Ні? То завітайте на виставку коренепластики Любомира Калиневича, саме його майстерні руки створили цю чарівну казку. Тут - справжнє диво! Казкові персонажі, різноманітні тварини і птахи, красиві вази, помережені узорами палиці – близько 30 робіт, створених майстром із коренів, гілок, наростів дерев. Ця «лісова скульптура» є одним із видів мистецтва, що називається коренепластикою.

Любомир Калиневич – художник-аматор, який закоханий в пророду рідного краю. Родом Любомир Васильович Калиневич з м.Кам'янка-Бузька. За фахом – інженер, 23 роки пропрацював майстром на Золочівському радіозаводі. Коренепластика особливий вид мистецтва, що відрізняється від традиційних. Тут важливо розуміти суть, форми. Коріння багато років ховалося під шаром землі та піску, і будучи одного разу викопаним, спочатку потребувало осмислення та сприйняття майстра і лише після цього ставала зрозумілою його суть. У будь-якого виробу, виконаного в стилі коренепластики, два автори – природа і людина. Природа створює початковий матеріал (найчастіше це коренева частина дерева з незвичайними, зігнутими формами і химерними наростами), а майстер формує з цього матеріалу конкретний виріб, сюжет, а то і цілу композицію. У своїй роботі пан Любомир використав природні форми матеріалу. Часто можна побачити, як в обрисах кореневищ дерев чи в інших формах, творених природою, впізнаються образи людей, тварин, фантастичних істот. Треба просто розуміти, побачити цю красу. Але це лише підказує художнє рішення, дає поштовх задумці. А далі – справа майстра. Іноді доводиться «втручатися» у природні форми, видозмінювати їх, а часто достатньо невеличкого штриха, щоб задум здійснився. Відносно цього є гарний вислів: «Художник не створює красу, він лише забирає те, що заважає її побачити». Перша персональна виставка Любомира Калиневича відбулась у 1999 році у Львівській картинній галереї при підтримці директора галереї Бориса Григоровича Возницького. Близько 60-ти робіт автора знаходяться у постійно діючій експозиції Кам’янко-Бузького краєзнавчого музею. Шістдесят своїх робіт Любомир Калиневич подарував нашому музею.

Адреса: м.Львів, вул.Чернеча Гора, 1. Вхід вільний.

До списку новин