загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чи буде зарахований до стажу період догляду за дітьми

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Невістка працює в обласному психоневрологічному диспансері молодшою палатною медичною сестрою з 2002 року. Має двох дітей віком до 14 років, знаходилася у відпусках по догляду за ними до 3 років. Якими пільгами згідно КЗпП вона користуватиметься і чи буде зарахований до стажу період догляду за дітьми?

Ольга Григорівна Перепьолкіна . Верхньодніпровський район

Відповідно до статті 181 Кодексу законів про працю України, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відпустка без збереження заробітної плати (у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, на підставі медичного висновку, але не більш ніж до досягнення шестирічного віку) зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи за фахом.

Починаючи з 1 січня 2004 року час догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу за умови отримання відповідної допомоги та розраховується територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до вимог Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) (за даними, розміщеними в системі персоніфікованого обліку). Час неоплачуваної відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років не зараховується до страхового стажу.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком: чоловіки — після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки — після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням віку, передбаченого ст. 12 зазначеного Закону (чоловікам — 60, а жінкам — 55 років), на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи — жінкам.

Юрій Петренко, виконуючий обов’язки директора департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації

До списку новин