загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Армія волонтерів: як допомагають країні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні відбувається справжній сплеск благодійної та волонтерської діяльності. Події на Майдані змусили людей проявляти велику активність та організованість, коли постало питання про взаємодопомогу.

Бойові дії на Донбасі об'єднали українців та кардинально вплинули на свідомість населення. Люди зрозуміли, що віддавати та допомагати — це просто. Адже допомагати можна не лише грошима. Сьогодні волонтери приймають на себе найважливішу місію — вони підтримують українську армію, і якби не вони, то важко уявити собі, що було б зараз. Чим живе і як діє армія волонтерів?

Група з небайдужих киян, яка вже мала досвід допомоги учасникам Майдану, розпочала та активно втілює в життя ідею виготовлення маскувальної сітки для потреб АТО. Заклик про допомогу у виробництві сітки швидко розлетівся просторами інтернету, і ця організація уже налічує 56 осередків по всій Україні.

Cторінка у Фейсбук «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів» суттєво допомагає координації, і волонтери стрімко розширили поле своєї діяльності. Зараз уже проводяться майстер-класи із виготовлення маскувальних костюмів для бійців, уроки плетення вовняних шкарпеток та пошиття балаклав. Виготовлену продукцію одразу ж везуть на передову.

Спускаємося до підвального приміщення, де розміщено один із районних осередків «Маскувальної сітки…», яке швидше нагадує мурашник. Люди весь час щось заносять, пакують, а нагору підіймається та вантажиться готова продукція.

У кутку на стіні читаємо «Золоті правила»: 1. Про політику ані слова! 2. Не скаржимося на інших чи здоров'я. 3. Не чіпаємо теми міжнаціональних конфліктів».

Працюють над виготовленням сітки і чоловіки, і жінки. Домогосподарка Тетяна прийшла сюди з 9-річною донечкою, яка теж допомагає мамі. Сорокарічний водій Едуард терпляче виконує, здавалося, суто жіночу роботу: плете вузлики для захисного костюму.

Бачимо зразки волонтерського «hand made». Це плетені жовто-блакитні поворозки на руку, які вважаються оберегом. Є й більш складні вироби — ляльки-обереги. Такі фігурки здавна використовували наші пращури в якості містичного захисту. Бійці дякують за такі подарунки, бо щиро вірять у їхню ефективність. По-іншому і не може бути, тепло людських рук відчувається у кожній такій речі. Особливо розчулюють дитячі малюнки, що їх малюють дітлахи для передової. На них мужні воїни боронять батьківщину, літають голуби миру та дружно живуть усі народи.

«Мені дуже хотілося чимось допомогти, — розповідає активістка Світлана Серебряна. — Вирішила, що буду допомагати, чим зможу. 14 серпня знайшла в інтернеті сторінку Андрія Хоманчука та його „Крила фенікса“. Там стояла адреса. Якраз була потрібна допомога у виготовленні килимків-сідушок для бійців, щоб було на чому сидіти. Потім вирішили плести маскувальні сітки. Підійшла молода дівчина, виявилося кулеметниця, почала підказувати, адже для сітки потрібно використовувати тільки натуральні матеріали, щоб не плавилися. Приходили інші бійці та говорили, що їм вкрай необхідно. Бійці дякують за наші вироби. Гріє думка, що бачиш результат своєї роботи — ми реально можемо врятувати чиєсь життя.

Чудово, коли працюєш у колі однодумців. У всіх відбуваються зміни у свідомості. Люди відгукуються на прохання про допомогу, приносять не лише гроші та речі, але й їжу для волонтерів, що працюють. Приходять біженці з Криму та східних областей. Різні люди, деякі приходять з побоюванням. Намагаємося зігріти та зрозуміти, що в них на душі. Тут потрібен живий безпосередній контакт. Кожен день працюю, але не помічаю втоми. Приходжу додому — тягне назад. Мені хочеться бути потрібною. Хочеться зробити свій внесок, нехай невеликий, адже в першу чергу важливе людське тепло».

«Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів» просить допомоги та закликає усіх небайдужих долучитися до підтримки української армії. Потрібні обрізки тканини, матеріали для плетіння, рибацькі сітки, полотняні мішки, вовняні нитки та теплі речі. У волонтерів ще проблеми з приміщенням та не вистачає допомоги професійних швачок. Щира допомога будь-чим завжди вітається.

Оксана Богомаз

До списку новин