загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

ЄС стверджує, що Україна потребує $15 млрд, але має обмежені можливості допомогти

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Президент Європейської Комісії  Жан-Клод Юнкер жестикулює по прибутті для звернення до Європейського парламенту з презентацією робочої програми комісії на 2015 рік, у Страсбурзі, 16 грудня 2014 року.(Reuters) - "Міжнародний Валютний Фонд визначив, що Україна потребуватиме ще $15 млрд. на фінансування для боротьби з наслідками економічної кризи, але Європейський Союз має лише обмежену спроможність допомогти", - заявив у середу Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до ЄС у Брюсселі цього тижня за терміновою фінансовою допомогою. Він стверджує, що Україна, яка зіштовхнулась з проросійським протистоянням у східних територіях, яке вже забрало життя у понад 4700 осіб і знищило економіку, ризикує зазнати дефолту, хіба що західні донори нададуть більше коштів.

"Україні потрібна додаткова допомога, - повідомив Юнкер Європарламенту в Страсбурзі в середу. - Оцінка розриву у фінансуванні України вже  завершена у МВФ. Україні потрібно додатково $15 млрд. до того, що вже було заплановано".

Група МВФ  відвідала Україну минулого тижня для переговорів стосовно існуючого порятункового пакету вартістю у $17 млрд.

Рік революцій та війни, а також перебої з торгівлею та довготривалі проблеми з корупцією і безгосподарністю штовхнули українську валюту  ГРН  на падіння до рекордно низького рівня і завдали шкоди економіці.

Юнкер заявив, що очікує, що  Україна звернеться з проханням до Європейського Союзу про ще два мільярди євро ( $2,5 млрд), але зазначив, що уряди країн-членів ЄС будуть при цьому долучитися до рішення, оскільки  виконавча комісія ЄС не має грошей у бюджеті.

"Є тільки невеликий запас можливостей для додаткового фінансування наступного року. І якщо ми повністю використаємо наш запас на Україну, то нічого не матимемо, щоб відреагувати на інші потреби, які можуть виникнути протягом найближчих двох років", - сказав Юнкер.

Помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, виступаючи перед аналітичним центром Американського інституту підприємництва у Вашингтоні, сказала: "Ми передбачаємо, що МВФ та Світовий банк  будуть змушені збільшити свою підтримку України і друзі України по всьому світу  також зроблять те ж саме".

"Нове фінансування для України має бути закріплено для впровадження реформ", - сказала вона.

 

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин