загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Коли можуть скасувати жорсткі податки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Експерти кажуть, що податковий прес послаблять тоді, коли в Україні почнуть будувати дороги, відновлювати зруйноване війною, і реконструювати сферу ЖКГ.

Підвищення податків з громадян і бізнесу – не нове і не стане панацеєю для порятунку економіки, але без них нам бюджет 2015 року не виконати, вважають експерти "Сегодня". У той же час вони сподіваються, що податковий прес послаблять, як тільки справи в країні хоч трохи налагодяться.

На думку президента Украналітцентру Олександра Охріменка, нічого радикального в змінах, прийнятих у Податковий кодекс, немає: так поводилися всі уряди у всіх країнах, коли треба було збільшити наповнюваність скарбниці в умовах спаду економіки.

"У Європі також існують високі податки на дорогі авто. Але там їх платять, а у нас можуть обходити – наприклад, перереєструвавши автомобіль і штучно його "зістарити", оскільки у нас оподатковуються податком тільки машини молодше 5 років. А ось стягування податків з пенсій вище 3600 грн – неправомірно, бо це не заробіток, а виплата, і з неї вже були взяті податки, коли людина працювала. Та й надходження в бюджет складуть всього кілька десятків мільйонів гривень, так що це рішення швидше політичне, ніж економічне – мовляв, ми відновлюємо справедливість", – вважає експерт.

Політолог Володимир Фесенко називає підвищення податків вимушеним, але іншого виходу на даному етапі не бачить. "Щоб уникнути подальших проблем в економіці і сповзання до дефолту, нам потрібно швидко отримати фіндопомогу МВФ. Однією з головних умов для цього є реалістичний бюджет – щоб доходи не були "намальовані", а реально надходили в казну. А єдиний спосіб їх отримати протягом року – це підняти податки. Альтернативою збільшенню доходів бюджету за рахунок податків можуть бути лише інвестиції в економіку. Але вони дадуть ефект не відразу, а через 2-3 роки, а ми стільки чекати не можемо. Думаю, що і бізнес, і населення з розумінням поставляться до жорстких заходів, адже вони тимчасові", – сказав Фесенко.

Нарешті, керівник секретаріату, головний експерт Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський нагадав: зміни в ПК не тільки піднімають податки, але і вводять дворічний мораторій на перевірки для бізнесу, що дасть йому можливість спокійно працювати. А збільшення податків замість їх зниження (нагадаємо, що при ухваленні ПК два роки тому планувалося з 2015 р. зменшення податку на прибуток з 19 до 17%, зниження ПДВ на 3% – з 20 до 17%, але рік тому ця ініціатива була заморожена) має бути тимчасовим.

"Без розвитку економіки податки проїдаються соцсферою, а бізнес не розвивається – у нього не залишається на це коштів. Тому високі податки країну не врятують. Потрібні великі інфраструктурні проекти: будівництво доріг, реконструкція комунальної сфери, відновлення зруйнованого на Донбасі. Це дасть кумулятивний ефект – будуть працювати цементні заводи, металургія (знадобиться довгомірний прокат), зростуть транспортні перевезення. Коли економіка відновиться, доходи бюджету також збільшаться, і відпаде необхідність у високих податках, що стримують інвестиції в бізнес. Тоді їх можна буде знизити", – прогнозує Забловський.

До списку новин