загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Від сьогодні, 1 квітня, в Україні набирають чинності прийняті Верховною Радою пенсійні зміни

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Від сьогодні, 1 квітня, в Україні набувають чинності три закони, які обмежують пенсії працюючим пенсіонерам.

Закон № 213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” передбачає:

1. Поетапне підвищення на п’ять років віку жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах, за вислугу років (жінки, які працюють в шкідливих умовах праці на списком № 1 та №2, доярки, трактористи, текстильниці, водії міського пасажирського транспорту, працівники залізничного транспорту та ін.).

2. Поетапне підвищення на п’ять років страхового стажу для чоловіків і жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах.

3. Поетапне підвищення на п’ять років спеціального стажу роботи для осіб, які мають право на пенсію за вислугу років.

4. Проведення перерахунків пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи в період до 01.01.2016.

5. Тимчасово у період з 01.04.2015 до 31.12.2015:

  • працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн);
  • працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у період їх роботи на посадах, які дають право на пенсію за цими спеціальними законами, пенсії не виплачуються;
  • працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені спеціальними законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами) – пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн).

Ці обмеження не застосовується до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», їм пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

Працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн), пенсія виплачується в повному розмірі.

6. Пенсія, призначена особі відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно з цим Законом і законами «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

7. Порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсій.

8.Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно з законодавством.

Також сьогодні набувають чинності закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного та Податкового кодексів відповідно. Ці закон скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної та податкової служб.

Так, закони скасовують виплату пенсій посадовим особам контролюючих органів та органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляє одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі даного чиновника і в розмірі п’ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даного посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов’язків.

Всі три закони діють до 2016 р.

До списку новин