загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійну систему чекають чергові реформи

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Пенсійну систему чекають чергові реформи

Передбачається, що пенсії призначатимуть за єдиним принципом, буде впорядковано процедуру їх обчислення, а Пенсійний фонд позбавиться не властивих йому виплат.

Про це повідомив Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

«Щоб вирішити проблеми, які накопичилися протягом останніх років у системі пенсійного забезпечення, Урядом за останні кілька місяців вжито низку реальних і рішучих заходів», - підкреслив керівник Пенсійного фонду.

Законопроект, що вже опрацьований в експертному середовищі, нині узгоджується в Кабінеті Міністрів. Він дозволить суттєво реформувати систему пенсійного забезпечення жителів України. Передбачається, що пенсії призначатимуть за єдиним принципом, буде впорядковано процедуру їх обчислення, а Пенсійний фонд позбавиться не властивих йому виплат.

"На сьогодні в Україні в середньому одна працююча людина утримує одного пенсіонера. Тому потрібно мати й інші джерела пенсійного забезпечення громадян. Одне з них — накопичувальна система. Наприклад, коли людина протягом життя відкладає щомісяця певну суму, і з цих заощаджень формуватиметься потім частина її пенсійних виплат. Ці кошти до моменту виходу людини на пенсію не лежатимуть мертвим вантажем, їх інвестуватимуть у різні перевірені та прибуткові проекти, отже, вони даватимуть інвестиційний дохід. І за 20—40 років має накопичитися певна сума, що стане відчутним додатком до пенсії, яку людина отримуватиме від солідарної системи пенсійного забезпечення" — зауважив Олексій Зарудний.

Механізм цієї накопичувальної системи було законодавчо закріплено в Україні ще у 2004 році, проте сама система поширення не набула, адже слід було ухвалити окремий закон про початок її функціонування. Але тоді цього не відбулося. Тепер проект такого закону створюють, проводять належні розрахунки. "Ми пропонуватимемо, щоб така система стартувала з 1 січня 2017 року", — повідомив Олексій Зарудний.

Та, на його переконання, тут багато дискусійних і проблемних питань. Тому законопроект перед ухваленням обов’язково оприлюднять й обговорюватимуть. Для молодих громадян участь у накопичувальній системі буде обов’язковою, для старших — за бажанням.

Голова правління ПФ також наголосив, що, попри нововведення, відмовлятися від солідарної системи пенсійного забезпечення громадян повністю Україна не буде. Адже кожна з цих систем має і плюси, і ризики, отже, слід підтримувати баланс.

До списку новин