загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українцям дозволили продавати електрику з власних вітряків і сонячних батарей

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Українцям дозволили продавати електрику з власних вітряків і сонячних батарей

Закон дозволяє продавати таку електроенергію без ліцензії.

Верховна Рада в четвер ухвалила закон, який дозволяє продавати надлишки електроенергії енергоринку приватним домогосподарствам, оснащеним сонячними і вітровими електрогенеруючими установками.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" підтримали 273 парламентарі.

Він визначає, що потужність таких установок не може перевищувати 30 кВт, а вартість електроенергії буде встановлюватись Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Закон дозволяє продавати таку електроенергію без ліцензії, а також знижує тариф для сонячних електростанцій потужністю більш як 10 МВт приблизно в два рази.

"Цей законопроект дозволить до кінця року заощадити 1 млрд грн на енергоринку... Він відновлює справедливість", - відзначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час розгляду документа.

Згідно з законом, також вводиться стимулюючий коефіцієнт. У разі, якщо компанія при будівництві енергоустановки використала 30% українського обладнання, доплата становить 5% до тарифу, а якщо частка українського устаткування становить 50%, то доплачуватиметься 10% до тарифу.

Крім того, закон виключає норму, згідно з якою НКРЕКП має передбачати в інвестпрограмах обленерго кошти на підключення електростанцій на відновлювальних джерелах енергії до електромереж.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, виробництво електроенергії вітровими і сонячними електростанціями в Україні за січень-квітень 2015 року збільшилося порівняно з аналогічним періодом 2014 року на 3,1% - 500 млн кВт/год.

До списку новин