загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Досвід Німеччини у вирішенні проблем безпритульних тварин

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Досвід Німеччини у вирішенні проблем безпритульних тварин

Досвід Німеччини показує, що вирішити проблему бездомних тварин неможливо за один-два роки. Потрібен більш тривалий термін - 5-9 років. У Німеччині, як і в США та інших країнах, для вирішення проблеми потрібне виконання трьох обов'язкових умов:

• Прийняття нормативних актів, що обмежують розмноження тварин.

• Проведення Програм стерилізації і робота притулків.

• Виховання і просвітлення населення.

До прийняття урядом конкретних заходів підштовхнула активна робота громадських організацій (Tierschutzverein) - Товариств захисту тварин. У кожному регіоні Німеччини діють подібні організації. Їх першочерговим завданням є вирішення проблем безпритульних тварин

                 Законодавство Німеччини в сфері поводження з домашніми тваринами.

Німеччина - перша країна світу, яка ввела захист тварин до Конституції країни (травень 2002р., Стаття 20а).

У Німеччині діє Закон про захист тварин (Tierschutzgesetz), a також Розпорядження з утримання собак (Hundeverordnung), законодавчо затверджена система притулків. У країні визнана професія «Захисник тварин», а також діє спеціальна галузь права - «Права тварин» (Tierrechte). У цій області працюють адвокати, які можуть не тільки допомогти в разі порушення прав власників тварин або у випадках знущання над тваринами, але і допомогти при придбанні тварин.

Держава захищає права тварин на гуманне ставлення до них. Жорстоке поводження провокує перетворення собаки в бездомну тварину, і чинне законодавство заохочує скарги третіх осіб на безвідповідальних господарів. Закон про захист тварин встановлює штрафні санкції у разі порушення правил поводження з тваринами. Так, наприклад, за викидання тварини на вулицю (така форма поведінки прирівнюється до знущання) або за її самовільне знищення накладається штраф 25000 Євро (якщо з якихось причин немає можливості тримати вдома тварину, то за чинним законодавством його слід віднести до притулку).

Держава прагне зменшити чисельність народжених тварин навіть серед професійних заводчиків, які перебувають в офіційно зареєстрованих організаціях - їм надаються квоти, перевищувати які вони не мають право. Безконтрольно розводити тварин заборонено.

Непрямий метод обмеження кількості домашніх тварин - дозвіл в договорі найму житла встановлювати заборону на утримання в будинку тварини; даний пункт встановлюється на розсуд власника житла. З іншого боку, якщо в договорі відсутній такий пункт, то власник не має право примусити несподівано викинути тварину на вулицю. Також орендар має право до трьох місяців утримувати «в гостях» домашню тварину, навіть якщо в договорі є пункт про заборону утримувати тварину.

У Німеччині стягується податок на утримання собак. Річна сума його коливається в залежності від міста від 100 до 150 євро в рік на першу собаку і від 200 до 300 євро на наступні, незалежно від розмірів і породи собаки.

Винятком є тільки «бійцівські» породи собак, податок на їх утримання становить близько 615 євро в рік. Одна з причин - серед собак, найчастіше виявляються на вулиці (і в притулку), саме бійцівські породи зустрічаються найчастіше, тому що саме з ними не справляються їхні власники. Власники бійцівських собак повинні отримати спеціальний дозвіл на володіння та довідку «про благонадійність» собаки: «благонадійність» періодично перевіряється за допомогою тестування. Для собак бійцівських порід введена обов'язкова страховка (від нападу, покусів людей і т.п.). Держава забороняє ввезення і розведення бійцівських собак (аналогічні заходи прийняті в Італії, Іспанії, Данії та Швеції).

У багатьох містах малозабезпечені люди, та люди, що мають соціальні пільги можуть бути звільнені від сплати податку або отримати істотну знижку. Податок не стягується зі службових собак, включаючи собак-поводирів. У містах з великою кількістю населення сума податку вище.

При реєстрації права володіння твариною, йому присвоюється спеціальний реєстраційний номер. Власники собак або гравірують отриманий номер на нашийнику, або наносять татуювання на вухо. Останнє досягнення науки - мікрочіпування - уколом в шию тварині вводять чіп (вартість чіпа - 25-30 євро); прилад, що зчитує інформацію знаходиться у всіх притулках і ветеринарних клініках.

Що стосується втраченої тварини, то для її швидкого пошуку була створена безкоштовна база даних загублених тварин (TASSO Haustierzentralregister). Власник на добровільній основі може ввести в неї інформацію про свою тварину для того, щоб в разі його зникнення пошук був прискорений. Порядок оформлення простий і передбачає внесення в комп'ютер фотографії і докладного опису тварини.

Загублення тварини відбувається, як правило, під час прогулянки. З метою забезпечення спокою відпочиваючих громадян і запобігання втрати тварини в Німеччині заборонений вигул собак без повідка в парках, зонах відпочинку і заповідниках. Собаки не допускаються на дитячі майданчики, в продуктові магазини і медичні установи (можливість знаходження тварин в кафе, ресторанах і приватних магазинах визначається їх власниками).

Стерилізація і робота притулків.

Основним методом контролю кількості тварин в Німеччині, як і в інших західних країнах, вважається стерилізація.

Притулки в Німеччині (близько 500) - не просто місце перетримки та стерилізації собак і кішок, на яке держава практично не виділяє грошей, а й т.зв. «Місця захисту тварин». Тут також проходять тематичні зустрічі любителів тварин; при притулках працюють школи для собак, ведуть прийом ветеринари, які іноді займаються психотерапією з бездомним тваринам. Як правило, притулки організовуються і функціонують під керівництвом Товариств захисту тварин (Tier schutzverein).

Принцип роботи притулків заснований на принципі «безповоротного вилову», аналогічно проведеного в США і Великобританії. Знайдених тварин передають всім охочим; також знайдені нові можливості уникнути евтаназії: собак передають в товариства сліпих, будинки престарілих. Для лікування душевно хворих людей розроблені програми «Тварини допомагають людям», для реалізації яких потрібні спеціально дресировані тварини (собаки, коні, дельфіни).

Притулки виконують ще одну важливу функцію: вони є готелями для тварин на час відпустки власників. Проте, в літній час місць всім охочим не вистачає і тому поступово були створені альтернативні варіанти:

• Зоомагазини.

• Приватні пансіонати для тварин (список опублікований в телефонних книгах).

• Послуги «сімейного затишку» («Pflegestellen mit Familienanschluss»), які організовують приватні особи (їх оголошення друкуються у місцевій пресі, вони, як правило, відомі і шановані люди серед товариств любителів тварин).

• Фірми по догляду за твариною з виїздом на будинок (Haushueteragenturen). Персонал при вступі на роботу проходить перевірку в поліції.

Для пошуку тимчасового місця проживання тварини створені спеціальні агентства; надати допомогу в пошуку можуть також товариства захисту тварин. Всі ці організації користуються єдиною базою даних, яка була створена на основі добровільних заяв осіб, охочих взяти участь в цьому виді бізнесу.

Таким чином, на відміну від Франції, в якій боротьба з викинутими тваринами в літній період обмежується встановленням штрафів та проведенням соціальної реклами (розклеюванням афіш), був знайдений дієвий альтернативний спосіб вирішення проблеми.

Фінансові питання існування притулків.

Товариства існують на пожертви і невелику дотацію держави. Зміст середнього по величині притулку обходиться приблизно в 1 млн. євро на рік. Частина прибутку виходить за рахунок власної діяльності притулку: розподілу (продажу) тварин, організації свят, і т.д. Незважаючи на хронічну нестачу коштів, тваринам, як правило, забезпечується повноцінне харчування і ветеринарна допомога. Догляд здійснюється нечисленним персоналом. Частину роботи здійснюють солдати альтернативної служби. Великою популярністю користуються притулки як місце проходження шкільної та студентської практики. Любителі тварин різного віку і верств населення приходять до притулків у свій вільний час, щоб погуляти з собаками, принести їм їжі.

Основний принцип роботи притулків - зберегти життя прийнятим тваринам і знайти їм нового власника. Тому вони часто виступають у пресі (наприклад, передачі «Tiere suchen Zuhause» або «Herrchen gesucht»; оголошення в місцевих безкоштовних газетах, в «Inserat», «Frankfurter Rundschau» та ін.)

Працівники притулків складають досьє - перелік характеристик продаваного тварини (наявність хвороб, щеплень, рис характеру) і дають кваліфіковану пораду при виборі породи в залежності від передбачуваних умов утримання і т.д. Середня вартість продаваної собаки - 170 євро, кішок - 75 євро.

У момент покупки майбутній власник підписує договір, в якому зобов'язується гуманно поводитися з твариною. Часто через два тижні після покупки працівники притулку відвідують покупця з метою переконатися, що власник дотримується умов продажу. Договір забороняє власникові продавати або передавати тварину іншій особі без попереднього інформування про це притулку. За порушення умов договору передбачається штраф.

Після покупки тварини, власник має право отримати консультацію в даному притулку та / або відмовитися від тварини, повернувши назад.

Незважаючи на численні зусилля працівників притулків, багато тварин все одно так і не знаходять власників і через брак місць і засобів у притулків, піддаються евтаназії (в середньому 60% бездомних тварин переходить в руки нових власників).

Просвіта населення

У Німеччині, як і в інших розвинених країнах, фахівці прийшли до висновку, що вилов і стерилізація бездомних тварин - це вже боротьба з наслідком, тому з причиною їх появи прагнуть боротися превентивними методами: просвітлюють населення, працюючи з кожною новою людиною, яка прийняла рішення завести собі домашню тварину. Наголос робиться на основних споживачів - дітей, - тих, хто найактивніше висловлює своє бажання придбати тварину. Пояснюють дітям, що на людину лягає певна частка відповідальності при придбанні тварини, проводять обов'язкові «уроки захисту тварин» (Tierschutzuntemchte), які введені в шкільний курс навчання в 90-х роках XX століття. Нещодавно створений в місті Фульде центр екологічної освіти організовує семінари для дітей та дорослих на теми захисту природи і тварин. (29) Центр створений за сприяння Міністерства освіти землі Гессен. Робота проводиться не тільки силами декількох викладачів Центру, але також за рахунок залучення представників різних наукових організацій і асоціацій.

Держава спільно з громадськими організаціями та притулками впливають на громадську думку і на прийняття рішення при купівлі тварини, орієнтуючи людину на придбання безпородних собак і кішок з притулків (зменшуючи тим самим кількість тварин, що розводять в комерційних цілях). Пропагується думка, що породисті собаки, по-перше, мають ослаблене здоров'я, а по-друге, безпородні коти і собаки є т.зв. «Добрими, соціальними тваринами» (Familienhund), які, пройшовши важкий час бездомного життя, вміють бути вдячними.

Таким чином, в економічно розвинених країнах боротьба з бездомними тваринами здійснюється за кількома напрямками:

• Створення системи обліку, реєстрації домашніх тварин і обов'язкова купівля ліцензії на право заводити тварину.

• Стерилізація тварин.

Організація притулків, в яких утримуються загублені тварин, а також здійснюються операції по стерилізації і проводяться активні дії з пошуку нових власників з метою зменшення кількості приспаних тварин.

• Встановлення правил з утримання тварин у житловому приміщенні і на прогулянці.

• Робота по навчанню населення та персоналу притулків. У США та Німеччині принцип боротьби з бездомними тваринами однаковий. Слід зазначити, що зменшення числа бездомних тварин відбувається поступово, протягом декількох років. Успіх реалізації програми багато в чому залежить від рівня свідомості громадян, їх поваги до прав тварин.

До списку новин