загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що в Україні можна купити на 1 долар

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Що в Україні можна купити на 1 долар

За 22 гривні можна приготувати кашу, сходити в музей, або почитати книгу.

Останнім часом на валютному ринку знову неспокійно: через чутки про дефолт долар з початку тижня злетів до середніх по місту 22 грн. Якщо перерахувати в долари мінімальну пенсію, яку отримують мільйони українців, виходить лише 42 долари! Якщо вирахувати з цієї суми витрати на комуналку, то виходить, що багато наших співгромадян змушені жити на один долар в день. "Сегодня" прогулялася по столиці, зайшла в супермаркет і на базар, і дізналася, що і в якій кількості зараз можна купити на один долар, або 22 гривні (див. Інфографіку).

ПРОГУЛЯНКА. У спеку перше про що ми подумали – вода. Пляшка української мінералки коштує 10 грн 50 коп. за 1,5 літра – тобто, долара нам вистачить на дві пляшки, але на їжу грошей зовсім не залишиться. Зате можна, наприклад, випити велику склянку кави з молоком (21 грн).

Особливо по місту на 1 долар теж не покатаєшся: цих грошей вистачить на 5 жетонів на метро (по 4 грн/шт), 4 поїздки на маршрутці (5 грн/квиток), або 7 поїздок на автобусі (3 грн/квиток). Виходить, що якщо добиратися на роботу або дачу хоча б двома видами транспорту в одну й іншу сторону, то гроші залишаться хіба що на маленьку водичку (3,5 грн).

Ми не відмовили собі і в книзі. Нові екземпляри світової класики нам, звичайно, не по кишені (від 70 грн за книгу), але на блошиних ринках можна знайти екземпляри за ціною від 15 грн. "За такі гроші російської класики багато. Лермонтова, Толстого, Тютчева та інших. Правда, книги будуть вроздріб, а не по томах, – розповіли нам продавець Тетяна на столичному книжковому ринку. – Шкільних підручників багато до 22 грн. Все залежить від стану книги: чим старіше – тим дешевше". Добравшись в центр, ми вирушили освічуватися в столичні музеї. Правда, тут нас чекало розчарування: ціни на квитки стартують від 30 гривень (в Нацмузей історії України, а в Музей російського мистецтва – 35 грн). Зате більш дрібні установи все ж відвідати вдалося: Київський музей-аптеку ми потрапили за 20 грн, стільки ж віддали за Державний музеї іграшки.

ПРОДУКТИ. Вирішивши підкріпитися, ми вирушили в мережевий супермаркет. У ньому можна істотно заощадити: такі магазини зазвичай завозять продукти власного імпорту, які значно дешевше інших. Прогулявшись уздовж полиць, ми порахували, що за 1 долар можна купити 3,5 буханки білого хліба, або 2,5 літра молока, або 17 курячих яєць, або 3 кг пшеничної крупи. А от щоб приготувати собі вечерю вартістю в долар, довелося попотіти: на кашу ми взяли упаковку пшеничної крупи за 6,7 грн і пачку молока за 7,5 грн, а на глазунью – півбатона за 4 грн, і два курячих яйця по 1, 29 за штуку. Разом, наша нехитра вечеря обійшлася в 20 грн 78 копійок.

Сильно заощадити можна на ринку – тут можна торгуватися. Так, на долар можна "закупити" 3,5 кг дрібної картоплі (6 грн/кг), або 1 кг баклажанів (20 грн), або 1,4 кг кабачків (15 грн/кг), або 500-600 грам ягід/персиків/черешні (до 40 грн/кг). Що стосується м'яса, то курячих крилець на 22 грн можна купити близько 800 грам (28-30 грн/кг), а свинини буде 300-400 грам (50-70 грн/кг). "Щоб купити більше, приходьте ввечері: на залишки роблять знижки в 5-10 грн на кілограмі, щоб не везти з собою назад, або через те, що товар швидкопсувний", – порадили нам торговці одного з ринків. І справді: перед самим закриттям персики, які коштували 40 грн/кг, нам погодилися продати по 25 грн. Так що ми за долар стали володарями майже кілограма фруктів! Картоплі ми змогли б взяти не 3,5 кг, а 5,5 кг. Або навіть півкіло свинини – замість 300 грам.

Без паніки

Експерти називають коливання валюти тимчасовими і радять не піддаватися паніці: "Протягом місяця все устаканиться. Нестабільність принесе зліт не вище 24-25 грн за долар. А ось валютна паніка може прискорити цей процес, – вважає глава Украналітцентра Олександр Охріменко. – На зростання цін в першу чергу впливає не курс, а скорочення пропозиції".

Ірина Крикуненко

До списку новин