загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Заробіток на вирощування грибів: вигідна справа

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Заробіток на вирощування грибів: вигідна справа

Вирощування грибів – один із найуспішніших на сьогоднішній день напрямків у бізнесі, який під силу освоїти навіть початківцю.

Не обов'язково бути завзятим грибником, щоб освоїти всі ази цього бізнесу. Достатньо для початку розібратися в теорії: які гриби і як потрібно вирощувати, які матеріали для цього потрібно використовувати і який дохід ти зможеш отримати, займаючись вирощуванням і продажем грибів.

Які гриби вирощувати

У домашніх умовах вирощують печериці та гливи. Тобі потрібно вибрати, які гриби хочеш вирощувати ти, з огляду на наступні моменти:

1.    Печериці більш затребувані, дорожчі за вартістю, а, значить, і більш вигідні для бізнесу. Але вони більш вимогливі до якості сировини для вирощування грибів і вимагають ретельного дотримання всіх технологічних процесів.

2.    Гливи більш невибагливі у виробництві і дають більший урожай порівняно з примхливими печерицями.

Тому спочатку краще приступити до виробництва глив, а вже, освоївши їх вирощування, можеш повернутися до ідеї бізнесу з печерицями.

Що потрібно для вирощування грибів

Для початку ти можеш потренуватися вирощувати гливи у власній квартирі (наприклад, на балконі). Створити всі умови не так вже й складно – але це буде поки що більше хобі, ніж бізнес.

Де вирощувати гриби

Варіантів приміщень для вирощування грибів маса. Це можуть бути підвальні приміщення, дачі, сараї, сільські будинки або будь-які занедбані сільськогосподарські споруди. Головне – щоб в цих приміщеннях були ідеальні умови для вирощування грибів:

·         Температура не вище 25 градусів і не нижче 12.

·         Вологість повітря повинна бути високою – близько 85%.

·         У приміщенні повинна бути проведена електроенергія і (бажано) водопровід.

·         У приміщенні обов'язково повинна бути вентиляція: ідеально, якщо кімната буде забезпечена вікнами для вентиляції. На перших порах, поки в приміщенні не буде встановлено систему вентиляції, можна користуватися звичайним вентилятором.

·         Обов'язкова присутність обігріву – будь то газовим, електричним, за допомогою дров'яної або вугільної печі.

·         Наявність каналізаційних стоків, які будуть необхідні при поливі глив.

·         Приміщення повинно бути не менше 15 квадратних метрів – на 1 кв. м. розміщуються 3-5 блоків зі зростаючими грибами.

Якщо стелі обраного приміщення дозволяють (понад 2-3 м), можна згодом встановити кілька стелажів для вирощування грибів, щоб збільшити обсяги виробництва.

При невеликих обсягах виробництва, щоб підвищити вологість повітря, можна просто зрошувати мішки з субстратом водою.

Матеріали для грибів

Грунт для грибів (субстрат) можна придбати вже в готовому вигляді або зробити самому, якщо є де взяти вихідний сільськогосподарський матеріал.

Потім потрібно придбати міцелій – посівний матеріал для грибів. Від його якості залежить урожай і якість, вирощуваних грибів. Купуючи міцелій, обов'язково зверни увагу на його якість і на ліцензію його виробників. На його покупці не варто економити – дешевий матеріал призведе весь бізнес до краху.

Коли всі необхідні умови для вирощування грибів будуть створені, матеріал для посіву закуплений, можеш безпосередньо приступати до технології виробництва.

Як вирощувати гриби

Технологію виробництва краще вивчити досконально, щоб домогтися максимально позитивного результату.

Процес виробництва

Субстрат і міцелій перемішуються й укладаються в ємності, в яких будуть вирощуватися гриби. Це можуть бути контейнери, блоки або грядки. Але зручніше і ефективніше всього використовувати для вирощування грибів поліетиленові мішки.

·         Мішки наповнюються матеріалом доверху, внизу робляться отвір для видалення надлишків вологи.

·         При температурі повітря 22-24 градуси і вологості 60-70 відсотків міцелій повинен прорости крізь субстрат. Залиш в такому положенні мішки на 3 дня.

·         Потім зроби в мішках прорізи, через які будуть проростати грибниці. Залиш приблизно на 2 тижні.

·         Коли грибниці проростуть, перенеси мішки в інше приміщення чи зменши температуру і підніми вологість (температура 12-18 градусів, вологість – 85%).

Після цього очікуй плодоношення грибів, не забуваючи підтримувати в приміщенні вологість і достатнє освітлення.

Реалізація грибів

Після появи першого врожаю, наївшись грибами вдосталь, нагодувавши ними всіх своїх друзів і знайомих, зробивши консервацію, потрібно подумати про реалізацію грибів.

·         Ти можеш самостійно продавати їх на ринку, але це буде займати багато часу, а, значить, позбавляти тебе можливості отримання більш високого доходу. До того ж, багато грибів в роздріб ти продати не зможеш, а зберігати довго багато грибів не можна – це швидкопсувний товар.

·         Заздалегідь визначся з ринками збуту грибів: домовся з магазинами, кафе або ресторанами придбанні у тебе великий партії грибів оптом. Правда, тут тобі необхідно буде зіткнутися з транспортними витратами (по доставці) та забезпечити обов'язкове підписання договору про доставку.

·         Найоптимальнішим варіантом реалізації грибів буде договір з оптовими фірмами про постачання грибів. У цьому випадку ціну тобі доведеться знизити, але зате процес реалізації буде максимально спрощений, а за його рахунок ти можеш збільшити обсяги продажів.

Великою підмогою в розвитку твого бізнесу буде реклама: давай оголошення в газети і в Інтернеті, влаштовуй безкоштовні дегустації, пропонуй оптові знижки і т.д.

Рекомендації

·         Перед тим, як спробувати вирощування грибів, як бізнес, спробуй спочатку виростити невелику партію грибів у себе на балконі або на дачній ділянці. Так ти придбаєш потрібний досвід, навички та визначишся, чи зможеш ти домогтися в цій області успіху.

·         Для розвитку бізнесу тобі обов'язково будуть потрібні помічники – Заручившись підтримкою одного або кількох членів сім'ї або друзів. Ідеально – якщо хтось із них буде розбиратися в вирощуванні грибів

·         Коли ти знайдеш відповідне приміщення для вирощування грибів у великих обсягах, тобі варто зробити в ньому ремонт і встановити системи обігріву та вентиляції. Пол завжди роби бетонним, а стіни просто побілені.

·         З часом ти можеш організувати власну переробку грибів, щоб вони не встигали псуватися. Для початку можеш зайнятися звичайної консервацією на продаж.

Витрати на вирощування грибів як бізнес зазвичай складають приблизно половину доходу. Тому для успішного ведення цього роду бізнесу, тобі потрібно вирощувати і реалізовувати не менше однієї тонни на місяць.

До списку новин