загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Мінімальний страховий стаж для пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Мінімальний страховий стаж для пенсії

Про що мають подбати українці, щоб не втратити право на державну пенсію.

Мінімальний страховий стаж у 15 років дає право кожному громадянину розраховувати на державну пенсію по досягненні встановленого законодавством віку.

А що робити тим, хто навіть такого стажу не має, адже певний період працював без офіційного оформлення? Багато громадян України, яким ще досить далеко до пенсії, вже починають замислюватись про це. Чи правда, що вони не отримають навіть мінімальної допомоги від держави?

Як пояснюють у Пенсійному фонді України, відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років і наявності страхового стажу не менше 15 років.

У випадку, якщо у людини не вистачає необхідного стажу, вона може укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Таким чином, період, за який сплачено внески (ЄСВ), буде зараховано до страхового стажу. Умови такої участі, розмір внесків і періодичність їх сплати визначаються відповідним договором.

Коло “добровольців” визначене статтею 12 Закону, а саме: особи, які досягли 16-річного віку і не належать до осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

У випадку, якщо людина не має 15 років страхового стажу, органи соціального захисту населення їй можуть призначити державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.

ДОВІДКАСтраховий стаж – період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачувалися страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До списку новин