загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чи варто переходити на двозонний облік електроенергії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Чи варто переходити на двозонний облік електроенергії

Встановлення двозонного обліку енергії виправдане лише у разі, якщо місячне споживання електрики сягає 500 кВт і більше.

У цьому впевнився киянин Олексій Сторожук, який має двоповерховий заміський будинок неподалік Стовп'яг (Переяслав-Хмельницький район Київської області). Для обігріву житла у непідключеному до газопроводу населеному пункті чоловік спочатку встановив автономний котел на твердому паливі. Однак після першої ж зими почав шукати заміну біопаливному устаткуванню, яке серед ночі потребувало закладки палива, а коли великі морози, то й не одного, розповідає експериментатор, додаючи, що й ціна на дрова та пелети стрімко зросла.

Олексій Сторожук вирішив встановити поряд з твердопаливним ще й електричний котел. З дозволами, документами та навіть потужностями - під час будівництва будинку разом із сусідами облаштували окрему елетропідстанцію – труднощів не виникло, ділиться досвідом чоловік.

Аби електрокотел працював виключно у години вдвічі дешевшого нічного тарифу - з 23-00 до 7-00 і обліковувався двозонним лічильником, господар придбав електронний "контролер". Як результат, минулої зими завдяки електричній системі обігрів двоповерхового будинку обходився Олексію Сторожуку лише у 200 гривень на місяць.

На додачу, нічні тарифи на електрику можуть бути вигідні при відмові від фантастично дорогого газового опалення на користь електричного. Однак, і у такому випадку до економії та вибору альтернативних джерел енергії треба підходити комплексно, враховуючи, перш за все, рівень енергоефективності будинку – якість утеплення стін та даху, наявність енергозберігаючих вікон.

Згідно з інформацією «Київенерго», для переходу на двозонний облік електроенергії необхідно звернутися із заявою у приймальню районного відділу, маючи із собою оригінали та копії паспорта та ідентифікаційного коду. Далі оплатити послугу зі стандартизації лічильника - 275 гривень, і укласти договір з організацією на його заміну та монтаж. За умови, що у наявності будуть відповідні лічильники та не буде черги на стандартизацію, яка проходить у столиці, обслуговування заявки займе 15 днів.

Як зазначають у кол-центрі «Київенерго», загальна вартість заміни, із ціною самого лічильника та всіх послуг, становить близько 2 тис. гривень. Для встановлення електрокотла необхідно замовляти нову технічну документацію для збільшення потужності споживання домогосподарством при умові, що є технічна спроможність її забезпечити.

До списку новин