загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чому пенсія може стати меншою після перерахунку надбавки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Чому пенсія може стати меншою після перерахунку надбавки

І як на її розмір впливають нововведення в законодавстві.

"Після підвищення мінімальної пенсії до 1074 грн моєї тещі за якоюсь формулою нарахували замість мінімальної пенсії надбавку в 25 грн, і в результаті вийшла пенсія 974 грн. Дані тещі: 1958 народження, трудовий стаж 37 років, пішла на пенсію в 55 років. Чи правомірне таке рішення, і якими документами регламентується?" - Володимир С., м.Київ.

Відповідає Марина Костюченко, директор "Центру пенсійного права":

Точний розрахунок надбавки к пенсії можна зробити, тільки знаючи повну дату народження вашої тещі (оскільки встановлений вік виходу на пенсію жінок, народжених у різні місяці 1958 року народження, може бути 56 років і 6 місяців, 57 років, 57 років і 6 місяців. – Ред.). П. 7.2 Прикінцевих положень Закону України "Про заходи законодавчого реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 р. №3668-VI встановлено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. При цьому розмір їх пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 та з урахуванням ст. 28 цього закону, зменшується на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

З 1 вересня розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено до 1074 грн (на 13,2%), у зв'язку з чим здійснюється перерахунок складових пенсійної виплати, що визначаються виходячи з цієї величини, в тому числі і доплата за понаднормовий стаж. Доплата до прожиткового мінімуму обчислюється органами Пенсійного фонду України пропорційно наявному страховому стажу (згідно ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії в розмірі прожиткового мінімуму встановлюється жінкам при наявності 30 років страхового стажу). Але, враховуючи, що ваша теща вийшла на пенсію достроково, її пенсія пропорційно зменшується на 0,5% за кожен місяць.

До списку новин