загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсіонери, які виїжджають за кордон, можуть отримати пенсію наперед

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати
Пенсіонери, які виїжджають за кордон, можуть отримати пенсію наперед

В управлінні Пенсійного фонду України в м. Сумах нагадують, що прийнято зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Нині у статті 51 встановлено норму: «Якщо пенсіонер виїжджає на постійне місце проживання за кордон, пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера, може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання».

Внесеними змінами врегульовано порядок звернення щодо виплати пенсії на шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах отримували пенсію за українським законодавством.

Для отримання шестимісячного розміру пенсії необхідно додати до заяви паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, і талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

Внесено зміни в Порядок і в частині документа, який визначає підстави для зміни статусу «працюючий» чи «непрацюючий» для переселенців. Установлено, що у разі відсутності в узятої на облік внутрішньо переміщеної особи документів, які підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), факт звільнення з роботи встановлюють на підставі особистої заяви із зазначенням дати, з якої особа не працює, та пояснення обставин, у зв'язку з якими неможливо внести запис у трудову книжку або надати оригінал трудової книжки.

Також цим Порядком доповнена форма довідки про заробітну плату для призначення пенсії таким реченням: «Не заперечуємо проти проведення перевірки первинних документів за період, зазначений у цій довідці». Тобто, отримавши довідку для призначення пенсії, органи Пенсійного фонду мають право перевірити відповідність сум заробітку, зазначених у довідці та в первинних документах, на підставі яких її видано, а також сплату із цих сум відповідних внесків. Особа має право лише до 1 січня 2016 року для підтвердження заробітної плати, з якої обчислюють пенсію, надавати довідку про заробітну плату до 1 липня 2000 року. Після цієї дати таку довідку надаватимуть особи, які після 1 липня 2000 року не мають 60 місяців страхового стажу.

Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Сумах Валентина МАЙКОВСЬКА нагадує, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок.

До списку новин