загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Експерти встановили вік 12-ти метрового човна, знайденого на Волині

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

https://youtu.be/orGoTeehLjA

Волинський човен-довбанка, що його у серпні цього року випадково виявили у річці Стир біля села Старосілля на Волині, міг належати литовським князям. Раніше науковці допускали, що йому може бути близько п’ятисот літ. Але результати радіовуглецевого аналізу у Київській Радіовуглецевій лабораторії Інституту геохімії навколишнього середовища перевершили їхні сподівання. Есперти кажуть, що човен-довбанка “приплив” до нас із 1350-го.

В Україні такі човни називають довбанками тому, що вони видовбані з цілого стовбура дерева. У Давній Греції подібні судна називали моноксилами, що в приблизному перекладі з грецької означає «єдиний шматок деревини», тому йому дали назву «Поліський моноксил».

На цей час сенсаційна знахідка знаходиться в ангарі приватного підприємця, адже човен не поміститься у жодному з місцевих музеїв. Маневицьким краєзнавчим музеєм проведені екстрені рятувальні та консерваційні роботи, а саме – унікально складна в технічному плані рятувальна операція по підйому та перевезенню човна до місця проведення консервації (човен піднятий з чотирьох метрової глибини). Зараз його обробляють речовиною для консервації. Для завершення першого етапу “порятунку” знахідки потрібно 30 тисяч гривень.

16 грудня у Маневичах архітектор із Києва Олександр Антонець презентував концепцію проекту музею одного експоната «Поліський моноксил». Приблизний бюджет – 5 мільйонів. Натомість присутні на робочій зустрічі науковці і представники влади наголосили, що на даному етапі не варто думати про кошти, а фахово підходити до кожного етапу музеїфікації унікальної знахідки. Професор університету в місті Вастерос (Швеція) Річард Боннер запропонував створити на базі Маневицького краєзнавчого музею наукову лабораторію з залученням вузькопрофільних спеціалістів світу, його також підтримують шведські науковці з університету Малардален. Координатор Балтійського Українського Академічного Консорціуму університетів Тетяна Мамчич пропонує зробити спільний проект  з наукового вивчення «Поліського монокcила».

Голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк пообіцяв знайти у бюджеті кошти для співфінансування, або навіть повного покриття витрат проекту зі збереження і музеїфікації човна.

До списку новин