загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як зробити розрахунок системи опалення приватного будинку?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо у вашому будинку проржавіли труби, або старий котел вийшов з ладу, настав час задуматися про фундаментальну заміну всієї системи опалення на нову й сучасну. Але перш ніж здійснити забіг у магазин за необхідним устаткуванням і матеріалами, потрібно зробити точні розрахунки системи опалення, визначити необхідну кількість батарей у кімнатах і їх розмір, діаметр та довжину труб, кількість кранів і перехідників і ще безліч усякий потрібний дріб’язок. dimcad.in.ua

Тому, якщо ви не прагнете по закінченню першого ж опалювального сезону все заново переробляти, то до цієї роботи потрібно підійти з усією серйозністю.

Давайте детально розберемося з важливими моментами в розрахунках системи опалення.

Розрахунки потужності котла

Правильно розрахувати потужність котла є найлегшим завданням із усіх, які треба буде розв’язати при створенні нової опалювальної системи. Потужність котла виміряється в кіловатах (кВт). При стандартній висоті перекриття опалювального приміщення, 1 кВт потужності котла цілком здатний обігріти 10 кв.м площі цього приміщення.

Правда, існують деякі нюанси, які стосуються певних видів котлів. Наприклад, для настінного двоконтурного котла розраховувати потужність потрібно по іншому, тому що при потужності 24 кВт він не здатний обігріти площу 240 кв.м. У таких котлах одна половина видаваної енергії припадає на контур опалення, а інша половина – на підігрів води. Тому такий котел у стані нагріти всього 120 кв.м. житлової площі й то слабко. Будь-який грамотний фахівець в області теплотехніки знає про необхідний запас потужності й у результаті стане зрозуміло, що такий котел підходить для обігріву всього 90 кв.м. площі. А якщо стелі вище стандартних, те ще менше.

Небагато по-іншому робиться розрахунки потужності одноконтурного котла. Це ще простіше попереднього. Тут ураховується тільки необхідний резерв потужності й висота перекриття. Це значить, що котел потужністю 24 кВт зможе обігріти 200 кв.м. площі, що має стандартні стелі 2.5 м і 170 кв.м. площі з висотою перекриття до 3 м.

Розрахунки кількості й розмірів радіаторів опалення

 Велике значень у якісному розрахунку системи опалення має правильне визначення кількості радіаторів, причому в кожному приміщенні прийдеться робити окремі розрахунки.

Кількість радіаторів залежить не від площі приміщення, як багато хто помилково вважає, а від кубатури. Якщо встановити недостатньо радіаторів – буде холодно, якщо багато – буде перевитрата енергоресурсів, що відіб’ється на фінансовому стані мешканців. От у цьому й полягає зміст розрахунків правильної кількості радіаторів.

Підрахунок кількості батарей можна поділити на два пункти. Відразу потрібно розрахувати загальну кількість секцій батареї, необхідних для обігріву опалення, а вже потім, виходячи із цих розрахунків, робиться підрахунок кількості батарей.

Особливих складностей у цих розрахунках теж немає. Для цього потрібно знати деякі закономірні правила й тепловіддачу батарей, які ви збираєтеся встановлювати.

Приклад, як виконати розрахунок системи опалення

У середньому, для обігріву 1 куб.м кімнати потрібно 39-41 Вт енергії. Якщо взяти кімнату, що має площу 10 кв.м. і висоту стель 3 м, то одержимо 30 куб.м (10 * 3 = 30), які множимо на 41 Вт. У результаті одержуємо 1230 Вт, необхідних для обігріву кімнати. Цей показник переводиться в кількість секцій, а потім у кількість батарей. Виходячи з того факту, що в середньому одна секція сучасної батареї опалення виробляє до 200 Вт теплової енергії, ділимо 1230 Вт на 200 Вт, одержуємо 6.15 секцій, закруглюємо й одержуємо потрібне нам кількість – 7.

Для розрахунків необхідної кількості радіаторів у кутових приміщеннях необхідно використовувати інший метод. Тут ураховується спеціальний коефіцієнт тепловтрат. Його значення може коливатися в межах 1.1 — 1.3 і залежить від вашої кліматичної зони. Щоб не помилитися, потрібно брати максимальний показник. Тому, беручи наші попередні параметри й, враховуючи коефіцієнт тепловтрати для кутової кімнати, одержуємо: 1230Вт * 1,3/ 200 = 7,995 секцій, округляємо й одержуємо 8 секцій.

Щоб розрахувати, скільки потрібно радіаторів, важливо враховувати, що кількість секцій на ньому не повинна бути більше 10.

У нашому випадку для 8 секцій досить 1 радіатора. Якщо ж по розрахунках кількість секцій виходить за десяток, то оптимальним варіантом буде розділити їх на два радіатори.

Після того, як ми визначилися з необхідною кількістю радіаторів, можна приступити до підрахунку потрібної кількості матеріалу для установки системи опалення приватного будинку.

Розрахунки необхідної кількості матеріалів 

Якщо ви дуже далекі від обладнання системи опалення, вам буде проблематично правильно розрахувати потрібну кількість необхідних матеріалів для всієї системи, тому що для цього потрібно, хоча б візуально, представляти загальну картину цієї системи в складанні й усі її комплектувальні частини. Тому, щоб зробити правильний розрахунок системи опалення, потрібно вивчити до дрібних деталей роботу і схему системи опалення.

Якщо ви не прагнете морочити голову й напружувати мізки, намагаючись розібратися в зовсім незрозумілій для вас роботі, тоді звертайтеся до знайомого фахівця із проханням якщо не зібрати, то хоча б накреслити зразковий план усієї опалювальної системи в деталях із вказівкою необхідних її комплектуючих. Якщо він гарний друг, то із задоволенням допоможе вам вирішити цю проблему. Якщо ж ви не маєте такого друга, тоді додержуйтеся подальших інструкцій, викладеній у цій статті.

Котел. Найпоширеніший вид котла, використовуваний у квартирах або невеликих будинках, – двоконтурний. Для його установки й підключення до системи опалення вам знадобиться не менше чотирьох кульових кранів з рознімними з’єднувачами, чотири різьбові перехідники для підключення трубопроводу й два фільтри механічного очищення.

Для підключення однієї батареї до системи опалення вам знадобиться один регулюючий кран і один, що відкриває, також один кран Маєвского, два різьбові перехідники, які використовуються для підключення батареї до трубопроводу й два трійники, які встановлюються прямо на магістралі опалення.

Щоб правильно підрахувати метраж труб, насамперед, потрібно мати ясну уяву, де будуть розташовуватися батареї. Вимірявши необхідну довжину, множимо це число на два, тому що прокладати потрібно дві труби – одну на подачу, іншу на обратку.

Складніша інша справа з визначенням необхідного діаметра цих труб. Звичайно двоконтурні настінні котли розраховані на підключення діаметром ø3/4″. Цього цілком достатньо для квартир і будинків, що не перевищують площу 100 кв.м. Інакше інша справа з більш великими системами. Для них діаметр труб буде більшим. Але ми будемо розглядати більш розповсюджені сучасні системи опалення, для яких досить труб діаметром ø3/4″ для прокладки магістралей і труб діаметром ø1/2″ для безпосереднього підключення до магістралі батарей.

Настійно рекомендуємо для таких складних робіт, як установка системи опалення, запрошувати грамотного фахівця, що добре розбирається в області теплотехніки,  має великий досвід у розрахунках і установці систем опалення, що й уміє працювати із сучасними інструментами. Можете, звичайно, спробувати й самостійно зробити цю роботу, але спочатку вам доведеться опанувати знаннями й умінням у цій області, щоб пророблена робота увінчалася успіхом.

 

Джерело:
До списку новин