загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Європейський суд: в Україні системно порушують права пенсіонерів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Європейський суд із прав людини 12 серпня 2016 року  ухвалив рішення у справі «Петриченко проти України», визнавши порушення пункту 1 статті 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод». До такого рішення Європейський суд призвів встановлений факт, у зазначеній справі національні суди України не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статтю 46 Конституції України. У цій статті сказано,  що розмір пенсії не може бути нижчим від встановленого, у відповідний час, прожиткового мінімуму. Нарахування пенсій, розмір яких нижчий прожиткового мінімуму, можна трактувати як зумисне заподіяння шкоди громадянам.

Спочатку заявник Валерій Петриченко звернувся до суду першої інстанції з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату стверджуваної заборгованості стосовно виплати пенсії та відшкодування моральної шкоди. Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижчим від прожиткового мінімуму, що суперечить статті 46 Конституції України. Суд першої інстанції безпідставно відмовив заявникові у задоволенні його позову.

Валерій Петриченко звернувся до вищих судових інстанцій, проте Апеляційний суд міста Києва та Вищий адміністративний суд України рішення суду першої інстанції залишили без змін. Зазначені суди не розглянули доводи заявника щодо невідповідності розміру його пенсії встановленому прожитковому мінімуму, тобто суди вищої інстанції свавільно проігнорували  статтю 46 Конституції України.

До Європейського суду з прав людини Валерій Петриченко поскаржився за пунктом 1 статті 6 Конвенції у зв’язку з тим, що національні суди не розглянули його аргумент про те, що розмір його пенсії було встановлено всупереч вимогам Конституції.

У свою чергу, Європейський суд дійшов висновку, що, цілком проігнорувавши доводи заявника, навіть коли вони були конкретними, доречними та важливими, національні суди не дотримались свого зобов’язання за пунктом 1 статті 6 Конвенції.

Таким чином, Європейський суд із прав людини визнав, що було порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, а також постановив, що Україна впродовж трьох місяців зобов’язана сплатити Валерію Петриченкові 1,200 євро відшкодування моральної шкоди та додатково суму будь-якого податку, який може нараховуватись.

У рішенні Європейського суду також зазначено, що це вже не перший випадок, коли українські пенсіонери звертаються в цю інстанцію, тому що національні суди відверто нехтують законодавством України. Як і в попередні роки, Україна й надалі є лідером за кількістю справ, які розглядає Європейський суд.

Джерело: Міністерство юстиції України

 

Джерело:
До списку новин